Rouškovné 5000 Kč

PoradenstvíRouškovné 5000 Kč
Pavel asked 3 years ago

Dobrý den, prosím vás jak to bude příští měsíc s rouškovným ve výši 5000 Kč k důchodům? Na internetu dneska psali že se Andrej Babiš nakonec rozhodl že tuto částku nepošle, že by to lidi utratili za kraviny. Nejdřív něco navrhne a poslanci schválí a teď zase nic. To si z nás Andrej Babiš dělá blázny nebo jak tomu mám rozumět? Je to už definitivní nebo do toho už nemůže zasahovat? 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den Pavle,
děkujeme za Váš dotaz. Píšete, že jste narazil na zprávu, kde bylo uvedeno, že A. Babiš se rozhodl, že slibovanou částku („rouškovné“) důchodcům nakonec nepošle. Nejspíše jste na internetu narazil na článek, který patří mezi tzv. fake news (nepravdivé zprávy). Jedná se o lživé nebo zkreslené informace, které se objevují především na různých internetových stránkách. Takovéto informace nejsou nikterak podložené. To, že se jedná o fake news, je většinou uvedeno na konci článku, ale není tomu tak vždy.
Nyní se vrátím k Vaší otázce týkající se „rouškovného“. V této chvíli ještě není zcela jasné, zda a za jakých podmínek bude vyplaceno – návrh zákona o jednorázovém příspěvku pro příjemce důchodu (tzv. rouškovné) ještě schválen nebyl. Senát by měl zítra návrh zákona projednávat.
Máte-li zájem sám sledovat proces schvalování tohoto návrhu zákona, můžete tak udělat na internetových stránkách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR (Sněmovní tisk č. 997 – dostupné zde: http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=8&T=997).
Pokud byste měl doplňující či další dotazy, můžete se na naše sociální poradenství opět obrátit, a to telefonicky (739 646 396) či prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz nebo soulakova@pcfenix.cz).
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice