Sebevědomí

PoradenstvíSebevědomí
Oliver asked 3 years ago

Dobrý den, 
Mám hrozně nízké sebevědomí a když mě někdo napomene tak si to pak hrozně beru. Někdy se s tím ani nedokážu vyrovnat. Co mám dělat?

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den Olivere,
vážíme si toho, že se na nás s důvěrou obracíte. Popisujete, že máte velmi nízké sebevědomí, když Vás někdo napomene, hodně si to berete a někdy se s tím ani nemůžete vyrovnat. Říkám si, jak nelehká pro Vás musí být každá taková situace. Bohužel neexistuje zaručená ráda, která by Vám pomohla, abyste se např. s napomenutím od ostatních vyrovnal lépe. Záleží vždy na osobním nastavení daného člověka. Ale lze na tom pracovat. Už to, že si všímáte, jak výtky ostatních působí na Vaše sebevědomí, je velmi důležité.
Chtěla bych Vás podpořit v návštěvě psychoterapeuta, se kterým byste mohl na svém nízkém sebevědomí dále pracovat. Mnoho lidí je přesvědčeno, že za psychologem/psychoterapeutem chodí pouze ti, co mají nějaké psychické onemocnění apod. Není tomu tak, tito odborníci jsou tu pro všechny, kteří např. před sebou mají těžké rozhodnutí, se kterým si neví rady; mají nízké sebevědomí, těžko se rozhodují apod.
Naše poradna poskytuje především odborné sociální poradenství týkající se sociálních dávek pro osoby se zdravotním postižením, invalidního důchodu apod.. Proto Vám na následujících řádcích vypíši možnosti, kam se můžete obrátit.
Na těchto odkazech:
 http://nepanikar.eu/mapa-pomoci/https://www.najdipomoc.cz/ naleznete kontakty na klinické psychology v jednotlivých krajích. U psychologů, kteří mají smlouvu se zdravotní pojišťovnou, mohou být delší objednací doby. Psychoterapeuti, kteří nepracují přes zdravotní pojišťovnu, mají kapacity volnější a jsou schopni nabídnout i dřívější termín. Jednotlivá sezení si však hradí klient.
Pokud byste si potřeboval o celé situaci promluvit a získat více informací např. kam se obrátit apod., k dispozici Vám jsou tyto Linky: 
Modrá linka https://www.modralinka.cz/  nabízí i bezplatný chat, e-mail, telefonní pomoc tel. 608 902 410. Dále bezplatná linka bezpečí https://www.linkabezpeci.cz/  opět kromě telefonu  – 116 111, s nimi lze chatovat, nebo napsat jim e-mail.
S přáním hezkého dne
Bc. Lenka Šouláková