Skončení prac. pomeru na rizikovem a narok na nemocenskou

PoradenstvíSkončení prac. pomeru na rizikovem a narok na nemocenskou
Nikola asked 3 years ago

Dobrý den, po měsíci ve zkušební době jsem kvůli zdrav. potížím odešla na rizikové těhotenství. Nyní čekám, že po 14 dnech prac. neschopnosti dostanu výpověď ze strany zaměstnavatele. Chtěla bych se zeptat zda po skončení prac. poměru, kdy se tedy budu muset hlásit na ÚP i když budu na nemocenské tak zda mi nadále bude vyplácena nemocenská? Nebo jakmile skončí prac. poměr a nahlásím se na ÚP tak dostanu jen podporu? Děkuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den Nikolo,
děkujeme, že se na nás obracíte. Ptáte se, zda po skončení pracovního poměru budete pobírat nemocenskou, nebo se máte nahlásit na ÚP a pobírat podporu v nezaměstnanosti. Na úřad práce není možně se přihlásit, pokud jste v pracovní neschopnosti. Nadále byste tedy pobírala nemocenskou.
Chci Vás upozornit, že naše poradna poskytuje odborné sociální poradenství pro osoby se zdravotním postižením, v rámci kterého se věnujeme zodpovídání dotazů týkající se např. nároků na invalidní důchod, příspěvku na péči apod. Proto moje odpověď na Váš dotaz je spíše obecnější. V případě potřeby Vám konkrétní informace podá okresní správa sociálního zabezpečení (dle Vašeho bydliště).
Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Bc. Lenka Šoulákova
Sociální pracovnice