sleva na dani

On-line poradnasleva na dani
Romik Skorupová asked 2 years ago

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat…..manžel pracuje jako OSVČ už několik let. Teď budeme odvádět Daň z příjmů FO, které uplatňujeme paušálně/řemeslná živnost. Já jsem se zdravotních důvodů doma bez práce a pobírám invalidní důchod 3. stupně. Může si na mne manžel odečíst částku 5 040 Kč? Tabulka č.1 údaje o manželce(manželovi) ????Mám také průkaz ZTP. Děkuji a s pozdravem Romik.

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Dle § 35ba a § 35c zákona o daních z příjmů lze uplatnit tyto slevy a daňová zvýhodnění – slevu na poplatníka, slevu na manželku/manžela žijící s poplatníkem v domácnosti (roční sleva), slevu z titulu pobírání invalidního důchodu a slevu držitele průkazu ZTP/P, ne však pouze ZTP. Pro více informací bych Vás odkázala na finanční úřad. Rovněž k odpovědi připojuji odkazy na zákon o dani z příjmu, kde naleznete další informace.
https://www.kurzy.cz/zakony/586-1992-zakon-o-danich-z-prijmu/paragraf-35ba/
http://zakony.centrum.cz/zakon-o-danich-z-prijmu/cast-3-paragraf-35c
Pokud byste měla jakékoliv doplňující či další dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem sevcikova@pcfenix.cz.
S pozdravem a přáním hezkého dne
Mgr. Klára Ševčíková