Směnný provoz a invalidní důchod

PoradenstvíSměnný provoz a invalidní důchod
Lenka asked 1 year ago

Dobrý den, jsem 15 let zaměstnaná ve stejném oddělení, dělám stejnou práci, pouze zaměstnavatel se změnil. Mám invalidní důchod 2. Stupně a hlavně kvůli lymfedemum po onkologické léčbě. Zaměstnavatel po mě požaduje, držení týdenních  pohotovosti s častými výjezdya hlavně řízení auta. Neřídila jsem třicet let a nemám být ve stresu, což bych určitě byla. Můj dotaz zní: mohu u zaměstnavatele žádat o vyjmutí ze ,, služeb,, na základě přiznaného invalidního důchodu?
DěkujiLM
 
 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 1 year ago

Dobrý den, Lenko,
děkujeme za Váš dotaz. V případě, že ze zdravotních důvodů nemůžete (nebo předpokládáte, že nemůžete) vykonávat nějakou činnost související se zaměstnáním, doporučuji Vám požádat zaměstnavatele o mimořádnou prohlídku u lékaře pracovně-lékařské služby. Ten na základě Vašich potíží a nejlépe také na základě zprávy od Vašeho odborného lékaře vydá rozhodnutí o tom, zda můžete, nebo nesmíte držet pohotovosti a vystavovat se stresu v podobě řízení auta. Rozhodnutí lékaře pracovně-lékařské služby pak zaměstnavatel bude muset zohlednit při stanovení Vaší náplně práce.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz).
 
S přáním příjemného dne a klidných vánočních svátků
 
Irena Šenkapoulová, DiS.
vedoucí služby sociální rehabilitace