Socialni davky

PoradenstvíSocialni davky
Tereza Gebertova asked 4 years ago

Dobry den.Mela bych  jeden dotaz.Shanim podnajem pro sebe ,moje syny i pro svou neter dcerkami.Neter je po autonehode na invalidnim voziku.Ma dcery 3 a 5 let a ja mam syny 13 a 17 let.chci se zeptat jak je to s prispevky na byleni kdyz by nas bylo 6 osob a meli by jsme moznost si pronajmout baracek tady v Podebradech 4+1 o vymere 120metru ctverecnych.Byldeli jsme spolecne v podnajmu ve dvougeneracnim baraku kazda sme meli svuj byt.Nyni se obe musime stehovat protoze majitel prodava barak ktery nam pronajimal.Neter i ja jsme sami s detmi a ja jsem take ze zdravotnich duvodu(/o operacich ) itv prac.neschopnosti.Obe tedy pobirame davky na bydleni,zivobyti.Kdyz by jsme si pronajali baracek o teto velikosti a vymere (4+1,120 metru) a zadala bych ja davky na sebe syny a i na neter a jeji dcery,tak meli by jsme narok na prispevek na bydleni,doplatek na bydleni? Dekuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Gebertová,
 
děkujeme za Váš dotaz. V rámci sociálního poradenství se věnujeme primárně dávkám pro osoby se zdravotním postižením, v oblasti dávek státní sociální podpory a hmotné nouze Vám proto mohu poskytnout pouze základní, orientační informace. V případě přiznávání dávek státní sociální podpory a hmotné nouze navíc hraje roli mnoho různých faktorů (např. výše nájmu a dalších nákladů spojených s bydlením, výše příjmů apod.). Bohužel Vám tedy nedokážu s jistotou říct, zda byste na zmiňované dávky měli nárok. Konkrétní informace týkající se dávek jako takových, žádostí o dávky a jejich příloh Vám však poskytnou na úřadu práce (osobně či telefonicky). Základní informace včetně formulářů žádostí a potřebných příloh naleznete také na internetových stránkách úřadu práce – konkrétně zde http://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-prispevek-na-zivobyti a zde http://www.mpsv.cz/web/cz/-/zadost-o-doplatek-na-bydleni. Na úřadu práce Vám také mohou poskytnout informace, o kterou další dávku či dávky byste mohli požádat.
Žádosti o Vámi zmiňované dávky můžete zcela jistě podat; pokud by na ně nevznikl nárok, přišlo by Vám pouze rozhodnutí o nepřiznání dávky či dávek.
 
V případě doplňujících či dalších dotazů (např. týkajících se příspěvku na péči nebo na zvláštní pomůcku apod.) se na mne můžete samozřejmě opět obrátit, a to prostřednictvím e-mailu (zamazalova@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396), po předchozí domluvě je možné i osobní setkání v ParaCENTRU Fenix nebo na jiném vhodném místě v Brně.
 
S přáním příjemného dne
 
Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.
sociální pracovnice