Socialni davky

PoradenstvíSocialni davky
Zdenka asked 5 years ago

Dobry den jsem duchodce a ziji s manzelkou v najemnim byte, kde mesicni najem cini 9000kc + 500 kc sv.Topeni lokalni musim kupovat uhli.Mam duchod 17200 kc manzelka nema duchod.Prosim jake davky muzu dostat.Bydlim v Orlove.Dekuji

1 Answers
zeManek624 Staff answered 5 years ago

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz. Naše organizace se věnuje primárně osobám se zdravotním postižením, v oblasti dávek státní sociální podpory Vám proto mohu poskytnout pouze základní, orientační informace. V případě přiznávání dávek státní sociální podpory navíc hraje roli několik různých faktorů. Na základě údajů, které ve svém dotazu uvádíte, Vám tedy nemohu s jistotou říct, jaké dávky můžete dostat. Myslím si však, že byste mohl podat žádost o příspěvek na bydlení. Konkrétní informace týkající se dávky jako takové, žádosti o dávku a jejích příloh Vám poskytnou na úřadu práce (osobně či telefonicky). Na úřadu práce Vám také mohou poskytnout informace, o kterou další dávku či dávky byste mohl požádat.
V případě, že byste měl zájem o informace (ať už jenom základní, nebo i podrobnější) týkající se dávek pro osoby se zdravotním postižením, můžete se na mne obrátit prostřednictvím e-mailu (vesela@pcfenix nebo poradna@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396).
Samozřejmě se na nás můžete kdykoliv opět obrátit i v případě jakýchkoliv dalších či doplňujících dotazů.

S přáním příjemného dne

Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.