Ubytování v Brně

PoradenstvíUbytování v Brně
H. Mrázová asked 5 years ago

Dobrý den, potřebuji zajistit ubytování v Brně pro klienty s kvadruplegií..nárazově, krátkodobě a opakovaně (na 2 dny až týden několikrát v roce). Máte, prosím, tip na hotel nebo zařízení, které by splňovalo potřeby pro ubytování kvadruplegiků?

1 Answers
zeManek624 Staff answered 5 years ago

Dobrý den paní Mrázová,
 
zkušenosti s ubytováním konkrétně klientů s kvadruplegií v některém brněnském hotelu či jiném podobném zařízení bohužel nemáme. Pouze při příležitosti pořádání kongresu, kterého se účastnili i lidé na vozíku, jsme spolupracovali s hotelem Maximus Resort.
Ve svém dotazu bohužel neuvádíte, o kolik klientů by se mělo jednat. Většina hotelů totiž nabízí pouze jeden až dva bezbariérové pokoje, vyšší počet bezbariérových pokojů nabízí podle dostupných informací pouze Hotel Brno (http://www.hotelbrno.cz/index.php).
Další tipy na ubytování můžete najít v online verzi „Atlasu přístupnosti centra města Brna pro osoby s omezenou schopností pohybu“, která je dostupná na internetové adrese https://socialnipece.brno.cz/useruploads/files/ps_ozp/atlas_pristupnosti_2012%5B1%5D.pdf, případně také na internetových stránkách VozejkMap (http://www.vozejkmap.cz/). Doporučuji však vždy si v daném hotelu předem telefonicky či prostřednictvím e-mailu ověřit, zda jsou informace uváděné na internetových stránkách hotelů aktuální, současně také můžete zjistit, zda by ubytování vyhovovalo potřebám Vašich klientů.
V případě jakýchkoliv doplňujících či dalších dotazů se na mne můžete obrátit prostřednictvím e-mailu (vesela@pcfenix nebo poradna@pcfenix.cz) či telefonicky (739 646 396).
 
S přáním příjemného dne

Mgr. Zdeňka Veselá, DiS.