zadost-o-id

Poradenstvízadost-o-id
lenka asked 2 years ago

 Dobrý den. Prosím o radu,kdy lze podat znovu žádost o přezkoumání zdravotního stavu ohledně stupně invalidity. Manžel je 13 let diabetikem na inzulínu 4x denně a lécích a s dalšími komplikacemi(oční-čeká ho operace,se zády chodí k rehabilitačnímu lékaři ,diabetická noha,má jednu ledvinu,bez sleziny atd.)Nyní má Id 1.stupně ,na podzim žádal o posouzení zdr.stavu-zejména s ohledem na časté hypoglykemie-vloni 3x odvezen s těžkou v bezvědomí do nemocnice.Tato žádost mu byla zamítnutá. Ovšem 2.1.2022 byl v noci opět odvezen s hypoglykemií v bezvědomí. Proto se ptám, kdy je možnost podat znovu žádost, nyní jsem zatím doma,ale v polovině ledna bych měla jít do práce a bojím se, protože doma zůstane sám a postup hypoglykemie je rychlý a pak si sám o pomoc nezavolá. Nevím,zda se v našem případě dá dělat ještě něco jiného než podat žádost o přezkoumání zdravotního stavu. Děkuji velice

1 Answers
Kateřina Havlíková answered 2 years ago

Dobrý den, Lenko,
děkujeme za Váš dotaz. Není stanovena žádná doba, po kterou je nezbytné počkat před podáním nové žádosti o změnu stupně invalidity. O zvýšení stupně invalidity tedy může Váš manžel požádat klidně ihned. Pro nejobjektivnější posouzení zdravotního stavu Vašeho manžela je nezbytné, aby jeho praktický lékař měl k dispozici všechny lékařské zprávy od odborných lékařů.
V případě, že by žádost Vašeho manžela byla opět zamítnuta, je možné proti rozhodnutí podat námitku, a to do 30 dní od doručení daného rozhodnutí. S vyhotovením námitky bychom Vám případně pomohli.
V případě doplňujících či dalších otázek se na naše sociální poradenství můžete samozřejmě opět obrátit, a to nejlépe prostřednictvím e-mailu (poradna@pcfenix.cz).
S přáním příjemného dne
Mgr. Kateřina Havlíková
sociální pracovnice