Žena s dítětem v nouzi

PoradenstvíŽena s dítětem v nouzi
Kateřina asked 3 years ago

Dobrý den, potřebuju vážně pomoct. V rychlosti, otěhotněla jsem v 17 s člověkem co mě měl jen na jedno, opustil mě a výbavu a vše jsem pořídila pro miminko já s rodinou, u porodu jsem byla taky sama, po porodu si udělal testy otcovství a po prokázání, že je malá jeho se mnou chtěl být, bydlel u mých rodičů 11 měsíců, přispíval 2000 měsíčně já měla 6000 a přispívala jsem taky 2000. Jídlo jsme kupovali oba, po 11 měsících jsem ho vyhodila, protože mě neustále sledoval, pořád jsme se hádali, nemohla jsem si s nikým psat(ani s holkáma) čekal mě před toaletou a koupelnou a když jsem tam byla déle, tak šel dovnitř, co dělám, vystřídal 6 práci, většinou byl na úřadu práce nebo nemocenské, proto byl se mnou doma. Měli jsme pak soud o dítě, on tam napsal hrozný lži, udělal z mé rodiny špíny a bůh ví co(hlavně že 11 měsíců mu to nevadilo) označil mě jako psychicky narusenou, mám porezane ruce z minulosti, kvůli němu. Moje sestra je fetacka a přišla tak o děti, to tam taky napsal a uvedl že malá nemůže žít ve spine a ve styku s drogově závislým. Přišlo mi, že ten soud vyhraje, najmul si nejlepšího advokáta, jeho rodina má dost peněz. Nakonec se odložil kvůli času a melo být 2 stání. My jsme to ale zrušili a šli do podnájmu. Od té doby, co bydlíme sami, mě neustále napadá, dokonce na mě vytáhl nůž, a když jsem zavolala policii, porezal se a utíkal na stanici, že jsem ho napadla a udělal, že on je oběť. To se stalo vždy když jsem zavolala PČR. Psychicky mě týrá, nemám žádné soukromí, když přebalí dceru, nebo se o ní nějak stará, hned to mám na talíři. Říká to jeho mamince, která je při něm, říkala mi že udělá vše pro to, aby mi vzala moje dítě. Nevím co mám dělat, kam mám jít, nemám dost peněz na uziveni mě a male, nemůžu k rodičům, protože uznávám, že to tam není moc pěkné a je tam sestra fetka. Nechci přijít o vše co mám, u soudu to vypadalo jako by to vyhrál, já mám strach že přijdu o svoje malé miminko, nedokážu si bez ní život představit. Zním jako hysterka, ale opravdu jsem zoufalá a nevím, co mam delat, když nemám peníze a nemám kam jít a on tohle vše má, nedokážu si představit, že takhle hnusný člověk mi sebere vše, pro co jsem obětovala vše co jsem měla..navic rodiče už doma nemají místo, takže tam stejně nemůžu. Prosím potřebuji nějakou radu kam mám jít, nebo na koho se obrátit. Nemám přátelé ani rodinu, která by mi pomohla

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den Kateřino,
velmi si vážím toho, že se na nás s důvěrou obracíte. Stěží si dokáži představit, čím si nyní procházíte. Popisujete komplikovaný vztah s otcem svého dítěte. Bydleli jste společně u Vašich rodičů. Po 11 měsících jste se od něj odloučila. Následně proběhl soud o dítě, kde uvedl lživé informace a pošpinil i Vaši rodinu. Uvádíte, že jeho rodina je dobře finančně zajištěná, proto si mohl dovolit dobrého advokáta. Druhé stání u soudu, které mělo proběhnout, jste zrušili.
Zmiňujete, že jste si zařídili podnájem. Píšete, že Vás otec dítěte neustále napadá. Vytáhl na Vás i nůž, ale poté, co jste zavolala PČR, sám sebe vydával za oběť. To se stalo vždy, když jste zavolala Policii. Psychicky Vás týrá, nemáte žádné soukromí. Kateřino, jednotlivé věci, které uvádíte směrem ke zmíněnému člověku, jako je napadání, neustálé sledování, nedostatek soukromí, lživé informace poskytnuté PČR (prohlašuje se za oběť), psychické týraní, to vše patří mezi znaky domácího násilí. Přemýšlím nad tím, zda ještě i nyní bydlíte společně (s otcem svého miminka). Pokud ano, jsou určité možnosti, jak Vám PČR může pomoci v případě, kdyby docházelo k domácímu násilí. Jednou z nich je tzv. Vykázání Policií. Policie může vykázat násilníka na 10 dní. Po tu dobu se nesmí přiblížit k domu, ani nesmí oběť nijak kontaktovat. Tato doba může být soudem prodloužená. Určitě je důležité, abyste si uschovala všechny důkazy jak o psychickém, tak fyzickém násilí – např. výhružné SMS, lékařské zprávy o napadení, fotografie modřin, roztrhané oblečení apod. Všechny tyto důkazy potřebuje policie k tomu, aby dokázala posoudit celou situaci, což potom může hrát i určitou roli u případného soudu o dítě.
Píšete si o radu, kam můžete jít, na koho se obrátit. Chci Vás velmi ocenit za to, že hledáte možnosti, jak situaci řešit. Naše poradna je určena osobám se zdravotním postižením, poradenství poskytujeme např. v oblasti dávek pro OZP, invalidní důchody apod. Bohužel není v našich možnostech Vám pomoci v situaci, kterou nyní řešíte. Avšak na následujících řádcích Vám vypíši, kam se můžete obrátit.
Pokud byste si potřebovala o celé situaci promluvit telefonicky, je Vám k dispozici non stop linka (tel. č.: 116 006) Bílý kruh bezpečí (pomoc obětem kriminality a domácího násilí) – internetové stránky: bkb.czbkb.cz .
Na této stránce naleznete seznam intervenčních center http://www.domaci-nasili.cz . Můžete si vybrat to, které je pro Vás vzhledem k Vašemu bydlišti nejdostupnější. Intervenční centra jsou tu pro osoby ohrožené násilným chováním jiné osoby.
Můžete se obrátit na organizaci Magdalenium (https://www.magdalenium.cz/), která poskytuje mimo jiné služby i možnost ubytování v Azylovém domě.
Napříč Českou republikou, v každém větším městě, je Azylový dům pro matky s dětmi.  Za splnění určitých podmínek je možné tuto službu využít. Některé azylové domy mají utajenou adresu. Pokud byste měla zájem o kontakt na takové zařízení, můžete se na mne určitě obrátit, e-mail: soulakova@pcfenix.cz.
Při pročítání Vašeho dotazu jsem vnímala, jak Vám velmi záleží na Vašem miminku a chcete pro něj to nejlepší. Rozhodně nepůsobíte jako hysterka, ale jako maminka, která se ocitla v náročné situaci a snaží se ji nějak řešit. Je mi líto, že toto nyní musíte zažívat. Chtěla bych Vás velmi podpořit v tom, abyste se obrátila na výše uvedené kontakty. Tyto organizace jsou tu pro osoby, které se ocitli v obdobné situaci jako Vy, a není v jejich možnostech ji vlastními silami vyřešit. Pracovnice Vám pomohou řešit nejen otázku bydlení, ale mohou s Vámi probrat i jak postupovat v případě soudu o dítě apod.
Pokud byste se potřebovala na něco doptat, neváhejte se na mne obrátit skrze zmíněný e-mail soulakova@pcfenix.cz.
Přeji Vám mnoho sil.
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice