Ztp-zrušení dálničních známek v roce 2021

PoradenstvíZtp-zrušení dálničních známek v roce 2021
Světlana Patová asked 4 years ago

Dobrý den, moc by mě zajímalo, jak to bude fungovat v příštím roce. Mají se rušit dálniční známky a bude nějaká elektronická evidence, či co. Jak to bude fungovat pro ty, co mají průkaz ZTP. Děkuji 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 4 years ago

Dobrý den, paní Patová,
děkujeme za Váš dotaz. Ptáte se, jak bude fungovat systém elektronického mýtného v novém roce, pro osoby, které mají průkaz ZTP. Bohužel, není v mých možnostech Vám na tuto otázku jednoznačně odpovědět. Stále platí předpoklad, že držitelé průkazu ZTP (s výjimkou osob se sluchovým postižením) a průkazu ZTP/P v kombinaci s parkovacím průkazem OZP budou od poplatku osvobozeni. V současné době však bohužel ještě není zcela vyřešeno, jakým způsobem se budou do systému registrovat. Zatím se hledá nejvhodnější řešení. Jakmile bude známo konečné řešení, budeme o tom informovat prostřednictvím článku na internetových stránkách či facebookovém profilu ParaCENTRA Fenix.
Pokud byste měla jakékoliv doplňující dotazy, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396. Případně si domluvit osobní konzultaci.
Přeji Vám hezký den
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice