zvyseni-prispevku-na-peci

Poradenstvízvyseni-prispevku-na-peci
Jitka Hanibalová asked 3 years ago

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat,  v září 2019 jsme s maminkou, které je 80 let žádali o příspěvek na péči, v říjnu maminka upadla a vykloubila si rameno a zlomila pažní kost. Bohužel k jejímu zdravotnímu stavu nebyla možná operace. Na úřadu práce mi bylo děleno, že bych mohla poslat zprávu k posudkovému lékaři, že by mohl rozšířit posouzení zdravotního stavu. V únoru jí byl přiznán příspěvek, ale bez zohlednění jejího nynějšího zdravotního stavu. Ale bylo nám doporučeno podat si žádost o navýšení. Bohužel s tím, že nově je posuzována až od února. Můžeme se odvolat, že by mamince měl být přiznán navýšený příspěvek od doby úrazu a to za listopad, prosinec a leden? Maminka má úraz na pravé ruce, takže si bohužel moc věcí sama udělat nemůže, ze začátku to vypadalo, že nebude hýbat ani prsty u rukou, ale naštěstí je rozhýbala, ale neudrží zatím v ruce nic. Vzhledem k tomu, že chodí o holi, kterou dřív držela v pravé ruce, nemůže si zvyknout na chůzi, tak, aby hůl držela v levé ruce, takže musí mít neustále doprovod, protože se stále motá.   Děkuji za radu a přeji pěkný den,  s pozdravem Jitka Hanibalová

1 Answers
zeManek624 Staff answered 3 years ago

Dobrý den, paní Hanibalová,
děkujeme za Váš dotaz. Popisujete, že jste žádala o příspěvek na péči na Vaši maminku, které se však stál nedlouho po té úraz. Bylo Vám doporučeno doložit posudkovému lékaři zprávu o zhoršení zdravotního stavu Vaší maminky. V únoru Vám byl přiznán příspěvek s tím, že v něm nebyl zohledněn její nynější zdravotní stav. Není možné se odvolat a pobírat zvýšený příspěvek na péči zpětně. Možností je podat návrh na změnu výše přiznaného příspěvku na péči. Je důležité, aby všechny lékařské zprávy dokládající zhoršení zdravotního stavu Vaší maminky, měl k dispozici její praktický lékař, kterého bude kontaktovat posudkový lékař.
Chci jen upozornit, že posudkový lékař může na základě návrhu na změnu výše přiznaného příspěvku na péči, příspěvek zvýšit, snížit nebo i odebrat.
Pokud byste se potřebovala na něco doptat, můžete se na mne obrátit e-mailem soulakova@pcfenix.cz nebo telefonicky 739 646 396. Možné je i osobní setkání přímo v ParaCENTRU Fenix.

Přeji Vám hezký den.
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice