Elektronické dálniční známky a držitelé průkazu OZP

Možnost jezdit po dálnicích bez nutnosti kupovat si elektronickou dálniční známku

Rok 2021 bude pro české dálnice ve znamení významné změny. Po mnoha letech příprav přichází elektronická verze dálničních známek. S touto změnou je však spojena otázka: Jak je vyřešena možnost jezdit po dálnicích ČR bezplatně na základě kombinace průkazu ZTP nebo ZTP/P a parkovacího průkazu pro OZP?

Dobrou zprávou je, že pro rok 2021 se v tomto směru nic nezmění. Držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P v kombinaci s parkovacím průkazem pro OZP budou moct i nadále jezdit po dálnicích v ČR jako dosud. Je však možné, že policisté budou o něco častěji kontrolovat oprávněnost jízdy po dálnici bez úhrady daného poplatku. O tom, jak bude záležitost s přechodem na elektronický systém řešena v roce 2022, se však stále intenzivně jedná a hledá se nejlepší možné řešení. Jakmile se podaří vhodné řešení nalézt, budeme vás o tom samozřejmě informovat.

Pokud Vás článek zaujal, potřebovali byste bližší informace, nebo sami máte obdobný problém, můžete se kdykoliv obrátit na naše sociální poradenství, kde Vám naši pracovníci rádi poskytnou potřebné informace.

Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.

29.10.2020 |