Hoď to na papír aneb Hoď to do mailu

Výzva pro klienty, jejich rodiny, přátele a kolegy v ParaCENTRU Fenix.

Možná jste zaznamenali, že se v září konal v ParaCENTRU sebezkušenostní výtvarný kurz Hoď to na papír. Můj původní záměr byl tento kurz pořádat pravidelně, ale korona tomu nechtěla, ostatně jako u mnoho dalších akcí, které se chystaly jak ve Fenixu, tak i obecně všude kolem nás. Stejně jako na jaře, i nyní nás zasáhla doba koronovirová a z toho plynoucí omezení, která s sebou nesou mimo jiné omezení kontaktu mezi lidmi. I když mám daleko raději osobní setkávání „face to face“, rozhodla jsem se pro takový pokus, a to přenést „Hoď to na papír“ do online světa ve formě 4-týdenní výzvy. Zúčastnit se můžete sami nebo společně se svou rodinou, kamarády.

Výzva bude spočívat v zapojení se do 4 výtvarných zadání/aktivit. Nemusíte se však obávat, že byste potřebovali nějaké speciální výtvarné náčiní. Postačí to, co máte doma (pastelky, tužky, papíry, nůžky, případně lepidlo apod.). Abyste se do této výzvy zapojili, nepotřebujete ani umět kreslit (obecně si ale myslím, že kreslit umí každý ). Navíc jednotlivá zadání nebudou nějak časově náročná.

Nečekejte výtvarku ve škole ani nějaká velká sebezkušenostní cvičení. Cílem je pobavit se a vnímat kreslení a malování nikoliv jako nástroj k vytvoření dokonalých obrázků, ale jako zdroj zábavy a odreagování se.

Co to vlastně obnáší a jak se do této výzvy můžete zapojit?

  1. Pokud budete mít zájem se do této výzvy zapojit, první krok bude spočívat v tom, že mi napíšete na e-mail: soulakova@pcfenix.cz. Stačí pouze stručná zpráva: Např. Chci se zúčastnit výzvy Hoď to do mailu.
  2. Poté Vám každý pátek po dobu 4 listopadových týdnů: 6.11., 13.11., 20.11., 27.11. bude přicházet jedno výtvarné zadání.
  3. Je možné zapojit se aktivně, to znamená, že svá díla vyfotíte a zašlete mi je na e-mail. Poté všechny obrázky rozešlu hromadným mailem ostatním účastníkům. A Vy se budete moci podívat, jak se se zadáním poprali ostatní.
    Zapojit se však můžete i pasivně. To znamená, že mi Vaše vytvořené obrázky posílat nemusíte a podělíte se o ně pouze např. s rodinou.
    Záleží, jaká varianta pro Vás bude příjemnější.
    Důležitá věc: Hromadný e-mail bude zasílán s účastníky ve skryté kopii, Vaši e-mailovou adresu tedy nikdo neuvidí a GDPR bude splněno ☺.
  4. Účast je zcela dobrovolná, proto pokud se v průběhu rozhodnete, že už ve výzvě nebudete pokračovat, nic se neděje. Stačí, když mi napíšete na e-mail, abych Vám již další zadání neposílala.

Pojďme si společně zpestřit pochmurné listopadové dny.

Bc. Lenka Šouláková

29.10.2020 |