I. Slovácký okruh v Žeravicích

V sobotu 26. 5. 2018 jsme se vydali do malebné vesnice Žeravice na I. Slovácký okruh pod taktovkou Dušana Petřvalského, významného žeravického rodáka.
V hlavním závodu se utkalo celkem 102 účastníků ve 13 kategoriích na celé plejádě dopravních prostředků, od dětských odrážedel, tříkolek, přes koloběžky, elektrický vozík až po klasická kola a handbike. Celý okruh měl zhruba 24 km, ti nejvytrvalejší si jej dali rovnou dvakrát. I ParaCENTRUM Fenix mělo svého zástupce – na vypůjčeném kole si závod odjel také Karel Hrůza a ve své kategorii se umístil na úctyhodném 25. místě s časem 1:05:08. Samotný pořadatel celé akce Dušan Petřvalský obsadil ve své kategorii krásné 7. místo s celkovým časem 1:15:53.

Doprovodný program

Mimo tuto hlavní část byl pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Přítomní měli možnost zahrát si velké šachy, zhlédnout divadelní představení líšeňského spolku nebo se ukrýt před slunečním žárem do muzea Jana Amose Komenského. Tuto příjemnou akci jsme oživili i my, a to slalomem na vozíku, o který byl velký zájem jak u dětí, tak u profesionálních bikerů a rovněž u dospělých. Bikeři předvedli své typické kreativní myšlení a kromě tradičního vozíku se propletli mezi slalomovými kuželi i na svých upravených kolech, na nichž chvílemi předváděli doslova psí kusy.

Odměnu za celodenní výkon pak představovala degustace těch nejlepších vín z nabídky vyhlášeného místního Vinařství Žůrek, na kterou volně navazoval bohatý raut v sokolovně s vyhlášením všech závodníků a následným celovečerním hudebním zážitkem.

Děkujeme za pozvání na tuto pohodovou akci!

06.06.2018 |