Jurta na Moraváku měla mimořádný úspěch

Drazí Feničané,

jak jste mnozí postřehli (a mnozí pocítili na vlastní kůži), setkali jsme se letos v prosinci se zcela novým, náročným, avšak také velmi přínosným projektem. Na Moravském náměstí jsme měli téměř měsíc vlastní jurtu, kde si návštěvníci mohli zakoupit různé milé zboží různých tvarů, různých forem, barev a chutí. Především rukodělné výrobky od našich klientů, od dobrovolníků našich firemních partnerů a dalších podporovatelů tak měsíc šířily mezi návštěvníky trhů radost. A především povědomí o tom, co je to Paracentrum Fenix a komu pomáhá.

Tím, že jsme jako jediná nezisková organizace měli celý měsíc na trzích vlastní jurtu – navíc hned první v řadě směrem od ulice Česká – povědomí stoupalo, úsilí přineslo své ovoce a já věřím, že veškerou dřinu, kterou jsme do trhů vložili, mnohonásobně zúročíme.

Spodní hranici pro zhodnocení toho, zda akce byla nebo nebyla úspěšná, jsme stanovili na sto tisíc. Snovou částku představovalo sto padesát tisíc. Finální částka získaná prodejem v benefiční jurtě však přesáhla hranici dvě stě tisíc.

Mnohokrát, mnohokrát chci poděkovat všem, kteří větší či menší měrou přiložili ruku k dílu. Těm, kteří se zapojili do tvoření, kteří přinášeli způsoby a nápady, jak jurtu vylepšit, těm, kteří šířili povědomí, posílali do jurty své kamarády a známé. A samozřejmě těm, kteří se ujali samotného prodeje. Akce to byla náročná, nová, v mnoha ohledech (mojí chybou) špatně pojatá. Ale také neuvěřitelně přínosná, poučná. A krásná.

Opravdu si vážím práce všech, kteří se zapojili. Jmenovitě však budu děkovat pouze jednomu člověku. Hrdinou letošních Vánoc je pro mě Martin Zábojník, který dokázal celý měsíc na Moraváku táhnout desetihodinové šichty s vlastní „výbornou brazilskou kávou“ značky Orfeu, vedle šálků této výborné kávy neúnavně rozdával také optimismus a dobrou náladu. Měl mnoho důvodů si stěžovat – od zimy až po občasné protivné zákazníky, kterých naštěstí nebylo moc. Ale ani jednou to neudělal. A ani jednou – čímž nejspíš překvapil velmi i sám sebe – nezastonal.

Děkuji Ti, Martine, za to. A děkuji Vám všem, kteří jste pomohli. Ať už přímou účastí nebo dobrým slovem. Jste skvělí!

Michaela Vařeková

30.12.2018 |