Keep Respect 2018

V sobotu 21. července se v Rehabilitačním ústavu Kladruby konala každoroční benefiční akce s názvem Keep Respect, která je zaměřená na lidi se získaným postižením míchy. Jedním z hlavních cílů celého dne je sdružit zdravé a handicapované jezdce na motorových strojích – sjíždí se lidé na motorkách, čtyřkolkách, trojkolkách a dalších strojích. Všechny spojuje vědomí, že na silnicích podstupujeme určité riziko, a že se máme k sobě navzájem chovat ohleduplně.

Na tuto akci jezdím každoročně, jelikož jsem milovník již zmíněných strojů. Tento rok byl ale pro mě výjimečný, protože jsem sám mohl přijet na své nové čtyřkolce a zúčastnit se společné Spanilé jízdy kolem Středočeského kraje, která pro mě byla velkým zážitkem. Jeli jsme hodinu v nekonečné koloně krásných strojů, kdy nám lidé na vesnicích mávali. Dokonce jsme měli i právo přednostní jízdy na všech křižovatkách, které ovládali policejní příslušníci v krojích Veřejné bezpečnosti. Pro mě Keep Respect vlastně už začal v šest hodin ráno, kdy jsem se snažil nasoukat do motorkářské kombinézy a vyrazil jsem vstříc dobrodružství z Brna až do Kladrub po dálnici D1, kde jsem statečně svou rychlostí čelil předjíždějícím kamiónům. Po Spanilé jízdě jsem si ještě užil kaskadérskou show – Mirek Frey, poslechl jsem si brněnskou kapelu ZZ TOP revival a před ohnivou show jsem vyrazil na čtyřkolce směr Brno.

Celá akce byla úspěšná, protože se vybrala na dobrovolném vstupném rekordní částka, která činila bezmála 155 tisíc korun a bude rozdělena mezi předem vybrané pacienty spinální jednotky.

Radek Procházka

28.07.2018 |