Mezinárodní 19. havířovský turnaj v boccie 2018

Ve dnech 20-22.4.2018 se v Havířově konal Mezinárodní 19. havířovský turnaj v boccie. Pořadatelem akce byl sportovní klub Handicap sport club Havířov, z. s. ve spolupráci s Českou federací boccii, z. s. Soutěže byly vypsané pro týmy, páry a jednotlivce ve třídách BC1, BC2, BC3 a BC4. Turnaje se zúčastnili hráči z reprezentačních týmů Polska, Ukrajiny, Slovenska a hráči ligy z České republiky. Celkem se zúčastnilo 5 týmů BC1+2, 7 párů BC3, 6 párů BC4 a v soutěži jednotlivců nastoupilo 67 závodníků včetně kategorie Open.

Náš kamarád a klient Kamil Vašíček vybojoval na turnaji dvě zlaté medaile. Jednu v páru společně s Jiřím Svojanovským a druhou v jednotlivcích. Srdečně gratulujeme a přejeme hodně sil a úspěchů i v dalších turnajích (pozn. PCF).

Tento mezinárodní turnaj a všechny další turnaje pod hlavičkou České federace boccii jsou vždy výbornou možností pro změření sil všech hráčů se zahraničními soupeři, ale také slouží jako výborný trénink s eliminací a příprava pro reprezentanty České republiky, kteří se chystají na zahraniční turnaje.

Děkujeme všem hráčům, rozhodčím, asistentům, doprovodům, sponzorům a fanouškům za přízeň a budeme se těšit na další mezinárodní turnaje. Nejbližší se bude konat 1-3.6.2018 v Praze. Závěrem jen ještě připomínáme, že se k nám můžete přidat a registrovat se na našem webu, kde se také dozvíte spousty dalších informací z boccii.

Kompletní fotogalerii z turnaje naleznete zde.

Videoreportáž z turnaje v regionální havířovské televizi Polar zde.

Kamil Vašíček

28.04.2018 |