Miloš Bauer králem Metrostav Cyklo Handy Maratonu

Metrostav Cyklo Handy Maraton je nejdelší cyklistický počin v České republice, za kterým stojí organizace Cesta za snem. A nejen to. Jde o mimořádnou integrační akci, která ve světě nemá obdoby. Závod aktivně propojuje zdravé a hendikepované do sportovních týmů. Jak říkají sami organizátoři: “Není to závod, ale spíše benefiční jízda. Tady člověk nesoupeří proti někomu, ale hlavně sám se sebou”. A pokud to jde v extrémním závodě, musí to jít i venku na ulici!

2222 km během 5 dnů

Letošní ročník probíhal od 31. července do 4. srpna. Během pěti dnů museli účastníci se svými týmy zdolat 2222 km dlouhou trať. Od začátku se celá akce hemžila silnými příběhy. Například tváří ročníku se stala Tereza Bártová, která před rokem čelila akutní meningokokové meningitidě a lékaři jí dávali 1 % šanci na přežití. Přišla o prsty na rukou, obě nohy a ledviny. Přesto se letos postavila na start a závod úspěšně zdolala.

Fenix byl u toho

Závod měl dva základní tábory. První byl v Praze a druhý v Brně, kde svou trochou do mlýna přispěl i Fenix s doprovodným programem. Kolemjdoucí si vyzkoušeli sportovní vozíky, stolní fotbálek a v neposlední řadě si zahráli bocciu s paralympionikem Radkem Procházkou. Zároveň jsme poskytli prostory ParaCENTRA Fenix jako zázemí pro závodní týmy.

Miloš Bauer králem

Korunovaným králem maratonu se nakonec stal Miloš Bauer z týmu Flexira, kterému dělal parťáka Petr Pokorný. Miloš ujel na handbiku neuvěřitelných sedm set padesát kilometrů a je jediným handbikerem, který tento závod dokončil ve dvoučlenném týmu. Velký respekt však patří všem závodníkům, kteří se i přes tropické teploty tohoto náročného maratonu zúčastnili.

22.08.2018 |