Milovníci handbiků třikrát hurá

Milovníci handbiků třikrát hurá. Je tu konec zimy a s ním přichází začátek jara. Už zbývá jen namazat řetězy a může se vyrazit. Začátek jara je jedním z mých nejoblíbenějších období v roce, kdy si jízdu na handbiku opravdu užívám. Není totiž ani taková zima, že by vám mrzly prsty a zároveň není ani takové vedro, kvůli kterému byste se na kole pekli.

Start cyklistické sezóny vyžaduje značnou míru sebekázně. Všichni jsme totiž po zimě natěšení a často naše první cykloradovánky končí fiaskem, jednoduše proto, že přepálíme začátek.

Jako první cyklovýlet v letošním roce jsme s přítelkyní vybrali výjezd do srdce Moravského krasu – Macochy. Nedaleko ní totiž leží vyhlášený bezbariérový hotýlek Skalní mlýn, kde jsme se rozhodli přenocovat.

Trasa začíná v Modřicích a povede vás podél řeky Svitavy, poté městem Brnem až do Bílovic nad Svitavou (tam doporučuji pauzu u jednoho Starobrna). Zde se také nachází první navigační past v podobě čtyř kilometrového kopce, který vede na Hády (tak tudy, prosím, nejezděte). Je nutné se stále držet podél proudu řeky Svitavy až do Blanska, kde odbočíte k Macoše.

Trasu mohu na 100 % doporučit. Je téměř bez stoupání a vede příjemným a malebným terénem. Celkově má něco kolem 40 km a dá se na handbiku ujet v pohodě za 4 hodiny. Po cestě je navíc plno restaurací, které cyklistům poskytují azyl.

Bohužel Skalní mlýn, cíl naší cyklotrasy, byl opravdovým zklamáním. Jídlo hrozné, obsluha neochotná. Co však bylo nejvíc zarážející, do koupelny na pokoji vedly dveře, které měly šířku menší než 60 centimetrů. Nebudu vám lhát, po cestě by mi sprcha bodla. Nedalo se však nic dělat, šel jsem spát jako čuně. Kompletní negativní zážitek z hotelu korunovala cena za noc v tomto běsu 1500 Kč.

Cestu do Moravského Krasu z Brna vřele doporučuji i méně zdatným cyklistům (handbikerům), ideální na výlet s přítelkyní. Není na škodu zkusit projížďku jeskyní v lodích, i ty by měly být bezbariérové. Rovněž doporučuji projet pustý žleb, který vede Moravským krasem. Co ale určitě nedoporučuji, je hotel Skalní mlýn. Kdybych měl jeho hodnocení shrnout do dvou slov, zvolil bych slovní spojení ,,navoněná bída”.

30.03.2017 |