Multifunkční sportovní trenažery pro vozíčkáře zavítaly do Brna

V pondělí 25. února v prostorách brněnského ParaCENTRA Fenix, organizace na pomoc lidem po úrazu míchy, obdrželi tři noví majitelé unikátní multifunkční sportovní trenažery. Jeden z přístrojů, který dokáže uživateli simulovat pohyb při běžkování, pádlování a veslování, zůstane v ParaCENTRU Fenix. Zde bude k dispozici klientům organizace. Další dva poputují coby soukromé cvičební stroje do domácností klientů organizace.

Trenažery navrhl předseda spolku Cesta za snem Heřman Wolf, který je sám na vozíku po úrazu na lyžích. Wolf se již léta soustředí na zapojování lidí se získaným nebo vrozeným hendikepem do aktivního života. „Trenažery jsou unikátní právě v tom, že propojují více sportů. Chtěli jsme vytvořit multifunkční cvičební stroj, který lze zcela samostatně obsluhovat ze sedu. Je to něco zcela nového, určitě je budeme ještě vyvíjet a zlepšovat a budeme rádi, když nám zpětnou vazbu poskytnou všichni uživatelé.“

Peníze na pořízení trenažerů se podařilo získat prostřednictvím společné vánoční crowdfundingové akce spolku Cesta za snem a řetězce Kaufland. „Kampaň probíhala formou prodeje štítků na dárky, chtěli jsme něco užitečného a zároveň propojení s Vánoci. Za čtrnáct dní se vybraly čtyři miliony sedm set tisíc, což bylo neuvěřitelné,“ řekl Tomáš Pchálek, tiskový mluvčí Cesty za snem. Díky získaným peněžním prostředkům budou moci organizátoři sbírky obdarovat trenažerem spinální jednotky, rehabilitační ústavy, střediska následné péče i jednotlivce po celé republice. „Zvlášť z trenažerů pro jednotlivce máme radost. Není naším cílem pěstovat vrcholové sportovce, chceme, aby se ti lidé dostali do kondice, mohli fungovat a byli aktivní,“ dodal Pchálek. „Sám jsem zvědavý, jak mi to půjde. V životě jsem třeba nepádloval, to si vyzkouším až tady na trenažeru,“ uvedl Miloš Bauer, jeden z nových majitelů trenažeru, který si přístroj odveze domů.

26.02.2019 |