Nabídka práce – osobní asistent

Rádi pomáháte a komunikujete s lidmi? Chcete smysluplnou a pestrou práci ve výjimečném týmu? Chcete se dále vzdělávat a mít možnost specializace i kariérního rozvoje? Jste ochotni přinášet vlastní nápady a vzít za práci? Připojte se k nám!

ParaCENTRUM Fenix je zkušenou neziskovou organizací s kvalitními službami pro osoby s tělesným postižením po poškození míchy a jejich blízkým. Naším posláním je pomoci klientům při vyrovnávání se se získaným postižením a v návratu zpět do aktivního života. Za tímto účelem jim nabízíme širokou paletu sociálních, zdravotních a dalších služeb. Jedná se o činnosti, které klientům z různých důvodů nemohou poskytnout jejich blízcí. Dále působíme na celou společnost s cílem dosažení lepšího společenského začleňování a celkové zvýšení kvality života cílové skupiny. Užíváme k tomu například ovlivňování legislativy, preventivní aktivity, všeobecnou osvětou a další nástroje.

Co Vás čeká

Osobní asistence je terénní sociální služba poskytovaná osobám, které z důvodu zdravotního omezení potřebují pomoc jiné osoby. Služba je poskytována v přirozeném sociálním prostředí klienta, a to při běžných činnostech a aktivitách, které umožňují lidem na vozíku žít co nejvíce podle svých představ a zachovat si samostatnost a nezávislost. Úkolem osobního asistenta je pomáhat klientovi s činností a úkony, které nedokáže z důvodu svého postižení zvládnout sám.

Očekáváme od Vás

  • Empatický a partnerský přístup k lidem se zdravotním postižením.
  • Spolehlivost a zodpovědnost – práce i o víkendech s příplatkem.
  • Dobrý zdravotní stav. – Trestní bezúhonnost.
  • Výhodou řidičský průkaz skupiny B.
  • Dle možnosti asistovat na pořádaných akcích nebo rekondičních pobytech v letních měsících.
  • Výhodou, nikoliv podmínkou, je kvalifikace pracovníka v sociálních službách dle legislativy a praxe v oboru.
  • Prosíme o zaslání životopisu i s fotografií.

Na oplátku nabízíme

  • Smysluplnou a užitečnou.
  • Zajímavé pracovní a osobní zkušenosti.
  • Inspirativní prostředí zavedené neziskovky, přátelský mladý tým.
  • Prostor pro vlastní nápady, spolupodílení se na rozvoji organizace.
  • Pravidelnou týmovou supervizi a vzdělávání v oboru.
  • Profesní růst a další vzdělávání v oboru.
  • Pružnou pracovní dobu.
  • Možnost uznání i jako studijní praxe v sociálních a pedagogických oborech.
  • Možnost práce formou DPP, DPČ s nástupní mzdou 150 Kč/hod.
  • Vhodné pro studenty.

Ozvěte se

Lucie Sikora, vedoucí služby osobní asistence
E-mail: sikora@pcfenix.cz, tel.: 731 639 705

11.02.2022 |