Nabídka práce – osobní asistent

Chcete měnit životy lidem, umožnit jim zůstat doma s rodinou, studovat, pracovat, žít podle svých představ a vyhnout se životu v ústavní péči? Nechybí Vám odvaha a odhodlání pomáhat druhým? Hledáte práci nebo brigádu, ve které budete mít příležitost k osobnímu růstu? A máte alespoň 15 hodin volného času měsíčně, které byste chtěli věnovat práci pro druhé a práci na sobě? Výborně, možná hledáme právě Vás!

ParaCENTRUM Fenix je zkušenou neziskovou organizací s kvalitními službami pro osoby s tělesným postižením po poškození míchy a jejich blízkým. Naším posláním je pomoci klientům při vyrovnávání se se získaným postižením a v návratu zpět do aktivního života. Za tímto účelem jim nabízíme širokou paletu sociálních, zdravotních a dalších služeb. Jedná se o činnosti, které klientům z různých důvodů nemohou poskytnout jejich blízcí. Dále působíme na celou společnost s cílem dosažení lepšího společenského začleňování a celkové zvýšení kvality života cílové skupiny. Užíváme k tomu například ovlivňování legislativy, preventivní aktivity, všeobecnou osvětou a další nástroje.

Co Vás čeká

Osobní asistent zprostředkovává klientům služby osobní pomoc se zvládáním běžných každodenních úkonů a dovedností, které by jinak, nebýt různých znevýhodňujících okolností, dělali sami. Zejména se jedná o dopomoc při zajištění sebeobsluhy, osobní hygieny, chodu domácnosti, kontaktu se společenským prostředím a pomoc při prosazování zájmů a práv klienta. Cílem služby osobní asistence je umožnit lidem s tělesným hendikepem žít co nejvíce podle svých představ a zachovat si samostatnost a nezávislost.

Očekáváme od Vás

  • Empatický a partnerský přístup k lidem se zdravotním postižením, vnímání lidí s hendikepem jako rovnocenných.
  • Spolehlivost a zodpovědnost, odvahu a odhodlání pomáhat druhým.
  • Dobrý zdravotní stav a trestní bezúhonnost.
  • Výhodou, nikoliv podmínkou, je kvalifikace pracovníka v sociálních službách dle legislativy a praxe v oboru.

Na oplátku nabízíme

  • Inspirativní prostředí zavedené neziskovky, přátelský mladý tým, zázemí služby s více než deseti lety úspěšného fungování.
  • Prostor pro vlastní nápady, spolupodílení se na rozvoji organizace.
  • Pravidelnou týmovou supervizi a vzdělávání v oboru, profesní růst.
  • Flexibilní pracovní dobu dle Vašich časových možností.
  • Možnost uznání i jako studijní praxe v sociálních a pedagogických oborech.

Zaměstnání možné formou DPP nebo DPČ (s případným pozdějším přechodem na částečný úvazek) s nástupní mzdou 170 Kč/hod. + benefity a osobní ohodnocení.

Životopis s fotografií prosím zasílejte na valova@pcfenix.cz.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na spolupráci!

Bc. et Bc. Kateřina Valová, vedoucí služby osobní asistence

14.06.2022 |