Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Novinky v oblasti psychologické podpory

psychologicka podpora novinky 2023 e424983b
Publikováno:
26. 9. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Milí Feničané,

již jste byli informováni, že jako psycholožka opět funguji ve Fenixu v rozsáhlejším měřítku. Mám radost, že kromě stálé možnosti využívat individuální poradenství a psychoterapii (a to jako klienti a pečující) nyní můžete vyzkoušet některé novinky, které bychom pro Vás rádi otevřeli.

Podpůrné skupiny pro klienty a Podpůrné skupiny pro pečující

Tyto skupiny budou zaměřeny na:

  • Společné sdílení zkušeností a pocitů
    Bezpečné místo pro všechno, co jinde říct třeba nejde
  • Zakoušení přijetí a podpory
    Na nic z toho, co žijete, nemusíte být sami a můžete si připadat úplně normální.
  • Učení se novým dovednostem a strategiím, které pomohou zvládat každodenní život /náročnou péči
    Spolu se můžeme učit, jak zvládat stres, konflikty, úzkosti, jak relaxovat apod.

Pro účast není nutné mít žádné předchozí zkušenosti, jen chuť do toho jít a vyzkoušet něco nového.

Abychom mohli vytvořit bezpečné prostředí, kde se můžeme sdílet do hloubky a navazovat na předchozí témata, nebude možné se přidat ke skupině v průběhu setkávání. U obou skupin (klienti i pečující) půjde o sérii pěti setkání, která budou trvat 1,5 hodiny.

Termíny domluvíme až na základě zájmu, setkání budou probíhat 1x za 3-4 týdny. Předběžně bychom stihli dvě setkání před Vánoci a tři v novém roce. Je také otevřená možnost pokračování na základě domluvy.

Online skupiny

Protože jako jedna z nejčastějších překážek využívání psychologické péče se objevuje problém s dopravou a kombinováním přepravy na Fenix s asistencemi apod., chceme Vám nabídnout také možnost skupin online. V individuální práci se nám již tato možnost výborně osvědčila obzvláště v období nemocí a zhoršeného počasí, které je právě před námi. Tuto možnost zvládne každý, nemusí se jí bát ani méně technicky zdatní jedinci. Jednoduše pošleme odkaz do emailu, na který stačí kliknout. Jediné, co k tomu budete potřebovat, je Váš čas a zajištění si po dobu trvání skupiny soukromí.

Ochutnávka Arteterapie

Zároveň bychom rádi navázali na tradici arteterapeutických setkávání. Proto bychom chtěli do Vánoc zorganizovat jedno setkání otevřené pro všechny, kteří si chtějí vyzkoušet, jak relaxovat a lépe poznat sebe sama za pomoci technik využívajících převážně výtvarných prostředků. Pokud bude zájem, v příštím roce bychom potom vytvořili nějakou dlouhodobější arteskupinu. Opět není potřeba vůbec umět malovat, jen chuť zkusit tvořit, relaxovat a užít si něco nového! Zván je úplně každý, i bez předchozí zkušenosti. Délka takového setkání je asi 2,5 hodiny, termín upřesníme dle možností zájemců.

Máte zájem?

Prosíme, abyste v případě zájmu vyplnili anketu, do kterého uvedete všechny pro Vás schůdné možnosti. Dle Vašich odpovědí bychom se rozhodli, jakou formou setkávání zvolíme. Je možné, že vzniknou skupiny dvě, jedna naživo na Fenixu a jedna online. S konkrétní nabídkou termínů a dalších podrobností bychom Vás již informovali osobně na základě projeveného zájmu.

Přihlaste se, prosím, do konce října, abychom to v listopadu mohli spustit.

Moc se těším z toho, že společně budeme moci vybudovat prostor vzájemné podpory, sdílení a růstu.

Těším se na každého z Vás!

V případě zájmu, ale i jakýchkoli otázek se na mne neváhejte obrátit na email: hanakova@pcfenix.cz nebo na tel. 792 580 682.

Justina Hanáková
psycholog ParaCENTRA Fenix