Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

O krok blíže k domovu. Fenix se stal vlastníkem budovy v Modřicích

predani budovy modrice b4433328
Publikováno:
2. 7. 2024
fenix czechmade banner b3bea5bb

Přesně před třemi lety se Fenix potýkal s jednou z doposud největších zkoušek svojí existence. Bylo jí vystěhování se z dlouholetého sídla v ulici Netroufalky a následovala jednání a hledání vhodných prostor pro nové a důstojné sídlo. Po šestatřiceti měsících přechodného provozu v areálu Centra Kociánka a v ulici Polní je zřejmé, že Fenix z pomyslného popela skutečně povstane. Organizace se v červu stala vlastníkem nemovitosti v Modřicích.

Posilovna, cvičebny pro rehabilitaci, prostor k setkávání, dostatečná kapacita parkovacích míst nebo dva tréninkové byty. Nejen toto všechno se bude skrývat v prostorách špičkového centra rehabilitačních a sociálních služeb, které svou polohou u dálnice nahrává dostatečnému spojení pro klienty z velké části Moravy. Pro představu je nutné zapsat si adresu U Hřiště 737, 664 42 Modřice. Pro ještě lepší obrázek o budoucí podobě nového sídla je nejlepší navštívit oficiální webové stránky projektu.

Že se vedení Fenixu po mnoha předešlých zkušenostech obrátilo na správné partnery, svědčí přístup a ochota dnes bývalých majitelů objektu. „Dnešní den je pro mne rozporuplný. Je ale pravdou, že jsem rád, že jsme penzion, který byl od covidu zavřený, prodali a situaci nějak uzavřeli. Bylo to takové naše dítě. Loučení je těžké. Jsem rád, že jsme se seznámili s organizací ParaCENTRUM Fenix. Myslím si, že objekt bude velice smysluplně využívaný. Bude hlavně sloužit potřebným lidem, kteří si to zaslouží. Budu také nadále rád spolupracovat a podílet se na rekonstrukci celého zařízení,“ říká původní majitel objektu Vladimír Novotný.

Krásný penzion v blízkosti Brna se dlouholetý majitel stavební společnosti pokoušel ještě všemožně zachránit. „Pokoušeli jsme se to přebudovat na byty, domov důchodců nebo nějaké jiné zařízení. V té době manželce zemřel otec s Alzheimerem. Zjistil jsem, jaký je problém takového člověka v posledním stádiu někam smysluplně umístit. Projekt se musel zvětšit kapacitně, což neprošlo. Fenix ovšem nic takového nepotřebuje. Bude akorát modernizovat,“ dodává Novotný.

Smlouva je podepsána, klíče jsou předány. Nyní čekají na Fenix další fáze projektu. Předpokládaná kolaudace připadá na polovinu roku 2027, uvedení do plného provozu pak na leden roku následujícího. „Děkuji za spolupráci, za vaši vstřícnost a nadstandardní pomoc,“ pronesl ředitel Fenixu Petr Houšť směrem k bývalým majitelům.