Po náročné plavbě s chutí ke grilu

Hned několika aktivit se během teplých červnových dnů zúčastnili klienti sociální rehabilitace. Jednou z akcí byl výlet parníkem a následné grilování na jednom z ohnišť Brněnské přehrady, konkrétně na Sokolském koupališti, jehož volba se ukázala jako nejlepší díky příjemnému zastínění místa okolními stromy.

Výletníci, kteří na místo putovali parníkem, se vydali trasou od “Kotvy” přes Kozí horku až do místa vylodění na zastávce Sokolské koupaliště. U nedalekého posezení na ně již čekal rozpálený gril a ostatní klienti sociální rehabilitace, kteří na místo parníku dali přednost brzkému posezení u právě rozdělaného ohně.

Grilovali jsme dobroty od naloženého masa, hermelínů, přes klobásky až po různé druhy zeleniny. Se samotnou grilovačkou jsme začali okolo poledne a rozloučili se až ve večerních hodinách. Za celý den se na místě vystřídalo osm klientů. Kdo s námi byl od úplného rozdělání ohně, se vystřídal s odpoledními příchozími, kteří na místo dorazili třeba rovnou od lékaře. Někteří výletníci se však nechali statečně „prouzovat” od prvních doteků s pevninou až do večerních hodin.

O průběžné grilování pochutin se postaral náš kolega Honza Navrátil, kdežto kolega Davča Bartoš úspěšně organizoval cestu parníkem. Oba byli k dispozici i v případě potřeby dopomoci některým klientům.

S opakováním akce na tomto ověřeném místě počítáme i pro období letních prázdnin. Zázemí v podobě bezbariérového WC a parkoviště, na kterém zaparkovali ti, kteří s námi nepřijeli parníkem, je pro potřeby klientů a zaměstnanců PCF ideální.

O příštím termínu lodní plavby s příchutí grilovaných dobrot vás samozřejmě budeme informovat s dostatečným předstihem, ať si stihnete udělat volno a také naložit pořádný kus masa nebo dobrého sýra. Celou akci všichni hodnotíme velice pozitivně a budeme rádi, když se na ni příště zase sejdeme v hojném počtu.

24.06.2021 |