Posunutí začátku využívání slevy na dopravu pro ID III. stupně bez průkazu OZP

Milé čtenářky, milí čtenáři,

jaro nám už začíná nabízet i příjemnější, teplejší dny lákající k výletu, a to nejen autem, ale také třeba vlakem nebo autobusem. Některé z vás pak navíc potěšila zpráva, která se objevila začátkem tohoto roku – tedy to, že by lidé ve III. stupni invalidity, kteří však nemají průkaz ZTP nebo ZTP/P, mohli také využívat slevu na jízdné ve veřejné dopravě.

Bohužel se před několika dny objevila zpráva, že možnost využití této slevy se odkládá, a to pravděpodobně na začátek července. Důvodem je chybějící ustanovení, jakým způsobem by se nárok na slevu prokazoval.

Doufáme, že vám tato informace nezkazí náladu a nepřetrhá plány na výlety. Jakmile bude známo, jakým způsobem se bude nárok na slevu prokazovat a od kdy tedy bude možné ji využívat, budeme vás o tom samozřejmě informovat.

V případě dotazů souvisejících s tématem článku, případně jiných dotazů především z oblasti sociálních dávek pro osoby se zdravotním postižením, invalidního důchodu apod., se můžete obracet na naše sociální poradenství (e-mail: poradna@pcfenix.cz; tel. č.: 739 646 396).

Mgr. Zdeňka Zamazalová, DiS.

24.03.2022 |