Technické muzeum v Brně, videoprůvodce

Technické muzeum v Brně (dále jen TM) v Králově poli v Purkyňově ulici je moderní budova a jako taková by měla splňovat všechny požadavky handicapovaných, tzn. bezbariérový přístup. Městskou hromadnou dopravou se sem dostanete vcelku pohodlně stejně jako autem. Jako jedno z mála muzeí má dokonce vlastní bezbariérové parkoviště.

Parkovací místo hned za branou a také nejblíž vchodu máte vyhrazené, ovšem pokud se rozhodnete přijet sami bez asistenta, tak je potřeba ihned po vystoupení z vozu zazvonit na zvonek a o asistenci požádat. Ochotní pracovníci vám z parkoviště rádi pomohou až k hlavnímu vchodu.

V případě, že některou z výstavních akcí navštíví více návštěvníků, tak výtahy jsou vyhrazeny pouze pro osoby se sníženou mobilitou a pro maminky s kočárky. V celém TM jsou dostatečně široké chodby a celé expozice jsou koncipovány tak, aby jste se cítili dostatečně komfortně.

Ve druhém poschodí před vstupem do historického městečka je nájezdová rampa s vyšším sklonem. Budete-li potřebovat, požádejte kteréhokoli pracovníka TM. Bezbariérové toalety jsou vám k dispozici v každém patře TM. Vřele vám doporučujeme technickou hernu, kde se můžete zábavnou formou seznámit s různými zákony fyziky a jejich technickými aplikacemi.

Další bezbariérová videa naleznete na webu HandMedia nebo PARACentra Fenix.

10.01.2018 |