Průkaz OZP a končící platnost

Na poradnu ParaCENTRA Fenix se obrátil klient s dotazem, co má dělat, když mu končí průkaz OZP a nový ještě nemá vyřízený. Zajímalo ho především, jak je to s využíváním výhod spojených s průkazem ZTP a s příspěvkem na mobilitu.

Pokud se dostanete do takovéto situace, nezapomeňte, že v mezidobí, kdy už nebude platit současný průkaz ZTP, ale ještě nebude mít nový průkaz ZTP, nebude moct v souladu se zákonem využívat výhody s průkazem spojené. Těmito výhodami je např. cestování MHD zdarma, parkování na vyhrazených místech či využívání parkovacího průkazu místo dálniční známky.

Co se týká příspěvku na mobilitu, pokud byla žádost o nový průkaz podána v době, kdy platil současný průkaz, bude výplata příspěvku na mobilitu pozastavena. Jakmile ale dostane nový průkaz ZTP, bude příspěvek na mobilitu opět vyplácen a bude doplacen i zpětně za dobu pozastavení výplaty. Není tedy zapotřebí si o něj žádat znovu.


Pokud Vás článek zaujal, potřebovali byste bližší informace, nebo sami máte obdobný problém, můžete se kdykoliv obrátit na naši bezplatnou online poradnu, kde Vám naši pracovníci rádi poskytnou potřebné informace.

27.07.2018 |