Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Sexualita u osob po poškození míchy

Publikováno:
28. 3. 2020
fenix czechmade banner b3bea5bb

Potřeba sexuálního uspokojení a intimity se po poškození míchy nemění. To, že mohou být základní sexuální funkce změněny, se spinální klient většinou dozvídá už na spinálních jednotkách. K jakým změnám dochází, jak se s nimi vypořádat a jak je kompenzovat, měla přijet do ParaCENTRA Fenix přednášet přední česká fyzioterapeutka a ergoterapeutka v oboru spinální problematiky paní Zdeňka Faltýnková.

Vzhledem k současné situaci s pandemii koronaviru, se bohužel beseda nemohla konat. Nesmutněte! Až se nynější stav uklidní a ParaCENTRUM Fenix bude fungovat jako dřív, setkání s paní Faltýnkovou určitě proběhne a Vy o něj nepřijdete. Věříme, že mnozí z Vás se na besedu těšili a chtěli se jí zúčastnit a dozvědět se tak více ohledně sexuální problematiky u osob po poškození míchy. Věříme, že Vás posunutý termín konání od účasti neodradí.

Pokud by Vás cokoliv z oblasti sexuality po poškození míchy zajímalo už nyní, nebojte se obrátit na naši ergoterapeutku Romanu Bližňákovou na e-mailové adrese: bliznakova@pcfenix.cz, která se loňský rok zúčastnila několika kurzů zaměřených právě na sexualitu u osob se zdravotním postižením, sexuální asistenci a také kurzu, který se zcela věnoval sexualitě u osob po poškození míchy.