Sleva na jízdném pro lidi ve III. stupni invalidity bez průkazu ZTP nebo ZTP/P

Milé čtenářky, milí čtenáři,

je to již delší dobu, co médii proběhla zpráva o slevě na jízdném pro lidi uznané ve III. stupni invalidity, kteří ale nemají přiznaný průkaz ZTP nebo ZTP/P. Po oznámení této zprávy však nastalo ještě období, kdy bylo nezbytné doladit několik záležitostí – zejména to, jakým způsobem budou lidé nárok na tuto slevu prokazovat. Konečně jsou však známy i tyto informace a jsme rádi, že vám je můžeme zprostředkovat.

Sleva na jízdném bude ve výši 50 % ze základního jízdného. Využít ji budou moct lidé, kterým byla přiznána invalidita III. stupně (bez ohledu na to, zda jim je, nebo není vyplácen invalidní důchod), ale nemají průkaz ZTP nebo ZTP/P. Slevu bude možné uplatňovat od 1. července 2022. Nárok na slevu se bude prokazovat speciálním potvrzením s QR kódem. Toto potvrzení bude od pondělí 27. 6. 2022 vydávat Česká správa sociálního zabezpečení, resp. okresní správy v místě vašeho trvalého bydliště.

Bližší informace naleznete např. ve zprávě od Národní rady osob se zdravotním postižením.

Také Česká správa sociálního zabezpečení vydala k těmto slevám a vyřizování si potvrzení s QR kódem podrobnější informace, a to včetně instruktážního videa.

Věříme tomu, že zejména před prázdninami je tato zpráva pro mnohé z vás, našich čtenářů, příznivá. Přejeme vám tedy příjemné léto plné milých zážitků.

23.06.2022 |