Rekondiční pobyty

Týden plný dobrodružství, zábavy a cvičení v krásné přírodě

Rekondiční pobyty organizujeme každý rok pro své klienty a jejich rodiny v rekreačním zařízení Březejc na Vysočině. Zahrnuje sportovní a společenské aktivity, vzdělávací workshopy a poradenství.

Program je určený jak pro klienty, kteří rozhýbou tělo a vypilují soběstačnost, tak pro pečující osoby, jež se účastní skupinového cvičení, poradenství, nácviků přesunů a relaxace. Navíc je připravena zábava i pro jejich děti – hry, rukodělné dílničky a jiná dobrodružství včetně opékání špekáčků za tonů kytary. Cílem pobytu je ukázat, že i lidé s handicapem mohou společně s rodinou cestovat bez omezení.

Ubytování

Rekreační zařízení Březejc se nachází necelých 10 km od Velkého Meziříčí při dálnici Praha – Brno. Budovy zařízení jsou zasazeny do krásné přírody, krajiny rybníků a lesů. Ubytování je zcela bezbariérové s možností stravování přímo v zařízení. Středisko nabízí dvoulůžkové i vícelůžkové pokoje s možností přistýlky a je možno ho využívat celoročně. Dále je možné využít společenskou místnost, tělocvičnu, sportovního zázemí i venkovní bazén.

Březejc 2021

I v roce 2021 bude pobyt rozdělit do dvou termínů. První se uskuteční od neděle 1. 8. 2021 do soboty 7. 8. 2021 a druhý od neděle 8. 8. 2021 do soboty 14. 8. 2021.

Akčně poznávací týden s Fenixem 2021

V letošním roce jsme pro velký zájem rozšířili dvoutýdenní rekondiční pobyt na Březejci o další turnus, který proběhne v kompletně bezbariérovém domě Sdružení občanů Exodus v Třemošné na Plzeňsku. Na programu Akčně poznávacího týden s Fenixem jsou celodenní výlety do Plzeňského pivovaru, památek města Plzně a okolí, tamního ZOO a solních jeskyní. Naplánovány jsou jízdy na motokárách, které jsou upraveny přímo pro vozíčkáře a k vodě, dále turnaje v bowlingu a keramické dílny. Nebude chybět ani táborák s kytarou a zpěvem.

Předchozí ročníky

Rekondiční pobyt Březejc 2020

Rekondiční pobyt Březejc 2019

Rekondiční pobyt Březejc 2018 (2. termín)

Rekondiční pobyt Březejc 2018 (1. termín)

Rekondiční pobyt Březejc 2017

Rekondiční pobyt Březejc 2016

Rekondiční pobyt Březejc 2014

Rekondiční pobyt Březejc 2013

Rekondiční pobyt Březejc 2012

Rekondiční pobyt Březejc 2011

Videoohlédnutí

Fotogalerie


Táborový vedoucí

pište:nahlikova@pcfenix.cz, volejte:+420 739 646 395

Mgr. Kristýna Náhlíková

manažer služeb, koordinátor fyzioterapie a ergoterapie