Poradenství

Partner v boji s byrokracií, úřady a financemi.

Součástí služby sociální rehabilitace je také sociální poradenství, které pomáhá lidem s poškozením míchy nalézt vhodné řešení a informace potřebné ke zvládnutí nové životní situace. Podpoříme vás při návratu do života, při uplatňování osobních práv a oprávněných zájmů, při jednání s úřady i dalšími institucemi.

ON-LINE PORADNA

Sociální poradenství

Sociální poradenství

Zajímá vás, na co všechno máte nárok? Jsou pro vás formuláře španělská vesnice? Nechte se vést za ruku při vyplnění žádostí o příspěvek na péči, sepsání odvolání, vytvoření žádosti pro nadace či se zajištěním následné péče.
Právo

Právo

Dostali jste se v rámci životní situace spojené s životem na vozíku do kolize s právním řádem? Nevíte si s tím sami rady? S naším poradcem srážku s právem zvládnete. Bojujeme za vaše práva. Nebojíme se prosazovat změny legislativy, pokud problém obecně ohrožuje práva kterékoliv osoby s postižením.
Bezbariérovost

Bezbariérovost

Bezbariérovost je alfou a omegou vozíčkáře. Přizpůsobte starý byt novému životu a vytvořte domov, kde vám bude dobře a bezpečně. Zvyšte vlastní soběstačnost úpravou prostředí, ve kterém se nejčastěji pohybujete. Vyřešte schody, nevhodnou toaletu, špatnou výšku kuchyňské linky či malou koupelnu.
Psycholog

Psycholog

Nečekaná fyzická změna s sebou nese velkou psychologickou zátěž. Podáme vám pomocnou ruku při vyrovnávání se s novou životní situací. Vám, lidem se zdravotním postižením, i vašim nejbližším. Překonejte s námi strach, negativní emoční postoj, vztek i bezmoc.
Pracovní poradenství

Pracovní poradenství

Rádi byste konečně našli práci, která Vás baví, pro kterou máte předpoklady a vzdělání, ale potýkáte se s tím, že ji ne a ne najít? Jste zaměstnavatel a rád byste zaměstnal osobu se zdravotním postižením (dále jen OZP)?

Vedoucí poradenství

pište:markova@pcfenix.cz, volejte:+420 733 112 097

Lucie Marková, DiS.

vedoucí sociální rehabilitace