Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Trachea. Domov za každými dvířky.

Publikováno:
29. 6. 2019

Součástí naší práce je vyhledávání firem, které cítí zodpovědnost za svět kolem nich a chtějí udělat něco pro jeho zlepšení. Takovým pak vysvětlujeme poslání Fenixu a smysl naší práce. Z těch, které to zaujme, se mohou stát partneři ParaCENTRA Fenix.

V rámci této mise jsme na podzim 2018 odjeli do Holešova navštívit pana Bartoška, jednoho za dvou jednatelů firmy Trachea zabývající se výrobou nábytkových komponent. I když bylo setkání velmi příjemné, rozloučili jsme se pouze s příslibem, že podporu centra projedná s druhým jednatelem firmy a potom uvidíme.

21. prosince, tři dny před Štědrým dnem, přišla nečekaná, jako v našich končinách sníh o Vánocích, ale o to příjemnější zpráva. Firma Trachea se nám rozhodla darovat 50 000 Kč. Podpis smlouvy a převod financí jsme zvládli ještě ten den, protože když je chuť, jdou věci rychle. Za krásný vánoční dárek moc děkujeme. Využili jsme ho na pokrytí nákladů našich služeb, mimo jiné na dofinancování bezbariérové přepravy.

Společnost Trachea je největším českým výrobcem nábytkových dvířek a modulových korpusů. Za čtvrt století jich vyrobila přes 20.000.000. Vedle toho se zabývá digitálním potiskem nábytkových dílců. Výrobní areál působící spíše jako sanatorium než továrna, se nachází v Holešově, na úpatí Hostýnských hor. Původ a kvalitu výrobků značky Trachea garantuje stříbrná holografická pečeť na každém z nich.

www.trachea.cz