Turnaj ve stolním tenisu vozíčkářů

Dne 12. 11. 2016 pořádal Sportovní klub Moravia Brno ve spolupráci s ParaCENTREM Fenix již 15. ročník turnaje ve stolním tenisu vozíčkářů „O pohár primátora statutárního města Brna“. Tento turnaj je závěrečným, devátým kolem Českého poháru ve stolním tenisu vozíčkářů 2016. Můžeme se pochlubit tím, že i letošní ročník měl ze všech turnajů poháru největší počet hráčů a to 50.

Hráči jsou rozděleni do tří výkonnostních skupin. A skupina je tvořena z 22 špičkových hráčů, přičemž mnozí z nich jsou z řad reprezentantů. V této elitní skupině má náš sportovní klub 4 zástupce. B skupina letos výjimečně 22 členná je pak tvořena středně výkonnými hráči a náš klub v ní má 3 zástupce. C skupina je pro začínající sportovce daného regionu a veterány. Zde není počet omezen. V letošním roce se do turnajů v této skupině zapojilo celkem 34 hráčů, ale pouze 15 hráčů se zúčastnilo 2 a více kol. Z našeho klubu jich letos bylo šest.

Partnerem letošního ročníku byla Nadace ČEZ, která přispěla velkou částkou na pokrytí výdajů s pořádáním této akce. Dalšími sponzory byly Teplárny Brno, SAKO, Brněnské vodovody a kanalizace a brněnské komunikace. I letos firma Vonekl věnovala květiny vítězům. Podařilo se nám tradičně zajistit pro všechny účastníky pozdrav z Jižní Moravy v podobě lahve kvalitního vína z produkce celkem sedmi vinařů.

Ve skupině A zvítězil nestárnoucí Michal Stefanu a to i přes to, že svoji reprezentační karieru ukončil již před 8 lety v Pekingu. Na druhém místě skončil domácí mladý hráč Jiří Žák a na třetím rovněž domácí závodník Boris Trávníček, který oslavil nedávno teprve 18. narozeniny. Jeho hvězda bude jistě dále stoupat.

V B skupině se domácím příliš nedařilo. Nejlepší z nich Ladislav Vintrlík skončil na 7. místě. Zvítězil Pavel Fiala z Prahy, před Vojtou Procházkou z Bošovic a třetí byl další pražský hráč Milan Krejčí.
V C skupině prvenství vybojoval Filip Nacházel z Pelhřimova, druhý skončil Stanislav Navrátil z Loštic a třetí Beáta Mentznerová z Ostravy.

Celkovým vítězem letošního ročníku je Jaroslav Hadrava z Lhůty u Plzně, druhý Jirka Žák, třetí Karel Zmrzlý a čtvrtý Boris Trávníček. Všichni tři reprezentují domácí SK Moravia Brno.

Příští 16. ročník se bude konat 4. 11. 2017. Zveme nové členy ParaCENTRA Fenix, aby tohoto času využili k tréninku v prostorách centra, kde mají neustále k dispozici 3 stoly. A za rok mohou být i oni účastníci dalšího ročníku, který se bude konat opět na Fakultě sportovních studií MU.

Vojtěch Vašíček

28.11.2016 |