Velký dobročinný bazar

V neděli 14. května se v Alfa pasáži na ulici Poštovská konal první Velký dobročinný bazar, benefiční akce, která míří na neziskové organizace. Zaměstnanci organizace dorazí na místo s vlastním bazarovým zbožím a veškeré peníze, které za jejich prodej obdrží, připadnou právě neziskovce.

Autorkou nápadu je Kamila Procházková, která v prostorách Alfa pasáže organizuje bleší trhy. „Byla to reakce na podnět organizace Domov pro mne a aktivity Retro-use zastoupené panem Palečkem. Nejen tyto dvě organizace hledali způsob, jak zpeněžit nebo rozdat darované věci. Navrhli jsme tedy uspořádat společný dobročinný bazar. Vedení Alfa Pasáže poskytlo prostory pasáže zdarma a ještě nám zajistili výrobu krásného letáčku na akci.“ Řekla Procházková.

Třebaže jsme se o dobročinném bazaru dozvěděli jen necelé dva týdny před konáním, podařilo se nám díky úsilí zaměstnanců a některých klientů sehnat nad očekávání slušnou sbírku zboží – k přepravě musel Karel využít Ducato – a vyrazili jsme k pasáži. První kupci se začali scházet ještě před oficiálním startem bazaru. Renatě, Peti i mně pak čas pak plynul jaksi sám až do pěti, kdy bazar skončil. Ze všech porcelánových servisů, broušených váz, koňakových skleniček, starších elektrických spotřebičů, hudebních nástrojů, bižuterie a nejrůznějších drobností si dobré dvě třetiny zboží našly své nové spokojené majitele. Jsme rády, že jsme mohly rozpočet Fenixe podpořit výtěžkem z bazaru, který dosáhl krásných 10 541 korun, ale také, a to především, jsme přispěly k šíření povědomí o ParaCENTRU Fenix, o tom, co děláme. A pomohly jsme pustit do světa spoustu zdánlivě nepotřebných věcí, což se také počítá.

Chtěla bych tímto článkem Kamile Procházkové a jejímu týmu poděkovat za nápad, organizaci a ochotu, všem klientům, kteří nás podpořili darováním věcí, zase sdělit díky za nepřímou účast a vstřícnost. Všechny Vás vyzývám, abyste neváhali a věci, které Vám doma „přebývají“, donesli k nám. Příští Velký dobročinný bazar je avizovaný na 15. října tohoto roku a my tam určitě opět budeme. Rádi se účastníme věcí, které mají smysl.

Michaela Vařeková
fundraiserka

30.05.2017 |