Velký dobročinný bazar potřetí

Milí Feničané,

v květnu se v Alfa pasáži na Poštovské opět chystá Velký dobročinný bazar. Díky fajn vztahům s pořadateli se naše organizace stala tradičním členem události, tedy budeme při tom. Vysílám mezi Vás zase jednou žádost, abyste zvážili, zda doma nemáte něco, co byste do bazaru mohli věnovat. Doslova na dračku jdou porcelánové servisy, broušené skleničky, jakákoliv keramika, starožitnosti obecně. Bez problému jsme na posledních dvou bazarech udali třeba kuchyňské spotřebiče.

Naopak Vás prosím, nenoste do sbírky staré oblečení. Ze zkušenosti víme, že se téměř neprodává, většina se vozí zpátky a my se ho pak složitě zbavujeme. A v poslední řadě prosím, nedávejte nám nic rozbitého či jakkoliv poškozeného. Během příprav na poslední bazar jsme našli krabici, jejíž obsah sestával výhradně z nepoužitelných, neopravitelných, rozbitých věcí. Celý letěl rovnou do koše. Probrat se vším, co se nám tu shromáždí, nacenit a dopravit na místo nezabere málo času. K tomu musíme stíhat svoje běžné pracovní povinnosti. Bazar se koná v neděli, chodíme na něj tedy prodávat ve svém volnu. A třebaže je to docela zábava a potkáváme zajímavé lidi, uměli bychom si víkend představit i jinak. Chce se mi věřit, že se zmíněná krabice dostala mezi darované věci omylem, přesto ale ještě jednou poprosím – nedělejte nám z Fenixu skládku.

Nehodí se končit negativně. Nezasloužíte si to ani Vy, ani kolegové, kteří se mnou předešlé bazary absolvovali. Znovu tímto zdravím Kamila Vašíčka s maminkou, kteří jsou bezkonkurenčně nejaktivnějšími přispěvateli a už několikrát zde zastavili s autem plným věcí. Zdravím Renatu, Andreu, Petru a Karla, bez kterých bych se neobešla. Děkuji majitelům Alfa pasáže a pořadatelce Kamile Procházkové. A samozřejmě zdravím i Vás ostatní, kteří jste bazar podpořili třeba jen drobností. V roce 2017 jsme díky Velkému dobročinnému bazaru získali do veřejné sbírky téměř třicet tisíc korun. Díky.

P.S.: Mobilizujte tedy své rodiče, děti, bratry, sestry, kamarády, známé, kolegy a tak dále, ať se můžeme v květnu vypravit na bazar alespoň s takovou výbavou jako posledně 🙂

Michaela Vařeková

28.02.2018 |