Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Výtěžek benefiční aukce přispěje na rehabilitaci vozíčkářů

Publikováno:
27. 11. 2019
fenix czechmade banner b3bea5bb
drazba pro

Ve čtvrtek 16. 1. 2020 v 19:00 se v divadle Reduta uskuteční benefiční Dražba pro Fenix, do níž věnovalo svůj obraz přes 350 brněnských žáků a studentů. Finálního výběru obrazů se ujali významní představitelé showbyznysu a podnikatelé jako je šlechtic František Kinský, český textař a producent Michal Horáček nebo Lucia Lettenmayerová, zakladatelka privátní galerie umění v ČR. Benefiční dražba je vyvrcholením výstavy probíhající v Redutě od 28. 11. 2019 do 15. 1. 2020. Výtěžek dražby bude věnován na rehabilitaci klientů ParaCENTRA Fenix. Partnerem projektu je Aukční dům Zezula, s.r.o. Záštitu nad výstavou a benefiční dražbou převzala Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

„Přijít vydražit si obrázek může doslova každý. Vzhledem k tomu, že věkové rozpětí autorů obrazů je velmi široké (5-18 let), jsou i témata výtvarných děl rozmanitá a každý si tak jistě najde svůj styl a motiv, který se mu líbí. Dražba je otevřená veřejnosti a doufáme, že kupující si kromě zakoupeného obrazu odnese i skvělý pocit, že pomohl dobré věci – výtěžek poputuje na fyzio a ergoterapii lidí po poranění míchy, kteří musí cvičit stále – celoživotně, aby své tělo udržovali v kondici včetně partií, jenž vědomě neovládají,“ říká Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

ParaCENTRUM Fenix je nezisková organizace, která poskytuje služby více než 500 klientům. S mottem „Roztáčíme život naplno“ pomáhá lidem po poškození míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. S myšlenkou oslovit děti z uměleckých škol přišel pan Tomáš Zezula z Aukčního domu Zezula, s.r.o., který patří ve svém oboru již bezmála třicet let mezi ty nejúspěšnější na českém trhu. Ze 40 oslovených brněnských základních a středních škol se do projektu nakonec zapojilo 15 z nich a podařilo se tak shromáždit přes 350 obrazů. Hodnocení a finálního výběru obrazů do dražby se ujala odborná komise složená z významných českých osobností showbyznysu a předních galeristů: Šlechtic František Kinský, český textař a producent Michal Horáček, Čechoameričanka a galeristka Katherine Kastner z Hunt Kastner Galerie, umělecká ředitelka Denisa Kujelová z Fait Gallery a Lucia Lettenmayerová, zakladatelka privátní galerie COLLETT Prague | Munich, a.s. Všichni členové komise jsou velmi úzce spjatí se současným uměním a svoji erudovanost předvedli i během hodnocení – z obrovského množství dětských prací vybrali během tří týdnů unikátní kolekci 72 nejzajímavějších obrazů, které budou následně draženy v Dražbě pro Fenix. Obrazy budou vystaveny od 28. 11. 2019 do 15. 1. 2020 v divadle Reduta a veřejnost si je může prohlédnout denně od 10.00 do 18.00 hodin v prostorách divadla, kde 16. 1. 2019 proběhne také samotná benefiční Dražba pro Fenix. Výtěžek aukce bude věnován na pomoc lidem po poranění míchy. Více informací a kolekci obrazů naleznete na www.drazbaprofenix.cz.

Ivana Kovaříková