Změny ve službě Sociální rehabilitace

Vážení klienti,

jak jste byli informováni v emailu, dochází ve službě Sociální rehabilitace k zásadním změnám. V návaznosti na tyto informace bychom Vám chtěli přiblížit, co vám služba Sociální rehabilitace stále může nabídnout.

Nácviky soběstačnosti

Služba sociální rehabilitace poskytuje činnosti, jako je nácvik soběstačnosti s ergoterapeutem či instruktorem soběstačnosti, samostatné cvičení na přístrojích, poradenství v oblasti sexuality, poradenství v oblasti ergoterapie.

Poradenství

Nedílnou a neméně důležitou součástí naší služby Sociální rehabilitace je také poradenství v oblasti sociální, právní, pracovní, bezbariérové a také psychologické a další činnosti, které umožňují zvyšovat kvalitu života klientů a vedou ke zlepšování sociálního začleňování a vedení plnohodnotného života. Jedná se o činnosti, se kterými klientům z různých důvodů nemohou pomoci jejich blízcí.

Volnočasové aktivity

Sociální rehabilitace však zahrnuje také různé volnočasové aktivity. Při rozhovorech s vámi, našimi klienty, se dozvídáme, co vše byste s námi rádi dělali a kam všude byste rádi jeli – ať už na jednodenní výlet nebo i přes noc na víkendový, tematicky zaměřený pobyt (sportovní, hudební apod.). Také se můžeme podívat za hranice naší rodné země. Nebo více poznat Brno. Zaujaly nás vaše příběhy a místa, kde všude jste byli v dobách před úrazem/nemocí a my bychom rádi s vámi tato místa zase navštívili.

Mohli bychom také navštívit místa, kam se sami neodvážíte, ale rádi byste (různé exkurze, památky UNESCO, hrady a zámky, jeskyně apod.). Jiní z vás jsou zase sportovní nadšenci, kteří rádi vyrazí na handbikový výlet, který můžeme zkombinovat např. s cestou vlakem. Nebo si zajít na bowling či golf? Střelnici? Jestli se mezi vámi najde i někdo odvážný, můžeme spolu zkusit venkovní únikovou hru, klidně zakončenou posezením v příjemné hospůdce. A co výlet za krásami jižní Moravy a nahlédnout do zákoutí vinných sklípků? Nebo byste radši výlet jako za starých časů za pomoci mapy, busoly, turistických značek a na závěr opékání špekáčků u rozdělaného ohně? Nebo by vás více oslovilo grilování na Fenixu a zpěv za tónů kytary? Upřednostníte vážnější hudbu? Tuto vám můžeme zprostředkovat hudebními večery na Fenixu nebo s vámi zajít na koncert či do divadla. Chcete zajet do Prahy na koncert? Proč ne! Také si můžeme zkusit spolu zatancovat a udělat taneční večer na Fenixu.

Naopak jsou mezi vámi i tací, kteří si radši něco vytvoří, posedí nad společenskou hrou nebo záludnými otázkami vědomostního kvízu či potrénují paměť. Nebo si radši procestujete svět před obrazovkou u cestopisného odpoledne? Můžeme si také dělat pravidelná literární odpoledne nad nějakou zajímavou knížkou, společně si vychutnat film či uspořádat šachový turnaj pro příznivce této královské hry.

Nadále plánujeme různé odborné přednášky a besedy, oblíbené sportovní turnaje nebo každoroční prosincové Mikulášské setkání. ParaCENTRUM Fenix ve spolupráci se službou Sociální rehabilitace každoročně také organizuje letní 2-turnusový rekondiční pobyt na Březejci.

Na všechny výše uvedené aktivity s vámi se těšíme a věříme, že si u nich nejen odpočinete, ale také zažijete příjemný čas a bude to příležitost poznat nejen nová místa, ale také nové přátele.

Irena Šenkapoulová, DiS.
vedoucí Sociální rehabilitace

T: +420 776 189 322
E: senkapoulova@pcfenix.cz

18.02.2021 |