Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Jaký byl Březejc 2019

Publikováno:
28. 8. 2019
fenix czechmade banner b3bea5bb

Léto se už mílovými kroky začíná blížit ke svému závěru, proto si připomeňme dva krásné týdny, které jsme strávili na Rekondičním pobytu na Březejci.

Program obou týdnu jsme letos připravili pro oba turnusy velice podobný. Největší rozdíl byl však v počtu dětských účastníků a to 13:5 ve prospěch druhého.

Počasí oběma turnusům vyšlo velice slušně, ani žádné pařáky ani velká zima, což nám umožnilo trávit velkou část dne venku. Teplota bazénu byla také přijatelná, takže byla možnost jak rehabilitace, tak i relaxace ve vodě.

Pro každého něco

Jako každý rok, tak ani letos, nemohl chybět bohatý program. Velký kopec zábavy jsme si užili při hrách ve stylu ,,CO NA TO ČEŠI“ nebo ,,MÁME RÁDI ČESKO“. U obou her padaly neuvěřitelné hlášky. Nejvíc mě dostal popis římského Caesara. ,,Je to název toho salámu, který máš nejradši“ nebo na otázku kolik mláďat rodí při jednom vrhu lachtani tato odpověď: ,,No určitě jedno, kolik myslíte, že by se jich do lachtanice vešlo?“ No opravdu jsme se moc nasmáli.

Ze sportovních aktivit jsme měli letos připraven biatlon na vozíku. Za půjčení terčů bych ráda poděkovala panu Homolovi z nedaleké obce Lavičky. Jel se štafetový závod dvou družstev a nasazení všech účastníků bylo opravdu skvělé.

Tvořivé povahy nemohly ani trošku strádat, protože Romča měla nachystané opět krásné tvoření. Pro pány jsme měli nachystanou výrobu praků.

A protože vzdělávat se, je důležité v každém věku a o to víc, pokud se jedná o vlastní zdraví, měli účastníci pobytu možnost poslechnout si besedu o zelených potravinách s paní Kateřinou Chramostovou a dokonce mohli tyto potraviny ochutnat.

Nechyběl ani tradiční táborák s kytarou, různé stolní hry, cesta za ronovským zlatým pokladem, výlet s dětmi a především setkání, povídání a poznávání se navzájem.

Díky všem a partnerům zvláště

Mira Župka opět natočil krásné video z prvního turnusu a Denisa Klimešová fotila o sto šest v tom druhém, takže se prostřednictvím nich můžete alespoň na chvíli přenést za námi na Březejc.

Zato, že jsme mohli uspořádat Rekondiční pobyt takto nabytý aktivitami, musíme poděkovat společnosti Purple Fundation, která nás finančně podpořila. Také děkujeme Café Orfeu za výbornou kávu a Žanetě Matulové a Lázeňským oplatkům CLIP Luhačovice za ceny pro děti.

Moje velké díky patří všem kolegům, kteří se se mnou pobytu zúčastnili a úplně nejvíc děkuji Romči Bližňákové a Jaromíru Faltýnkovi, protože absolvovali s velkým nadšením a energií oba turnusy.

A že se Rekondiční pobyt nelíbil pouze nám, zaměstnancům, dokazují tato milá slova, která od klientů přišla.

,,Musím vám moc poděkovat za neskonale krásný týden, který jsem teď prožila. Na všechno byl čas, pohoda, zážitky, další zkušenosti, budu ještě dlouho vzpomínat. Potvrdila jsem si, jak jsem pořád hrozně soutěživá. V pátek u táboráku jsme se ještě bavili narážkami, co by na to asi řekli Češi.“
,,Březejc 2019 – chtěla bych poděkovat všem z ParaCENTRA Fenix, že mě berou mezi sebe. Nevím, kdo to vymyslel, ale rekondiční pobyt i s rodinnými příslušníky, plný zábavy, relaxu a cvičení v krásném prostředí na Vysočině je super akce. Člověk se tu nabije na dlouhou dobu dopředu.“

Opět za rok

Pokud už nyní litujete, že jste s námi nejeli, tak si zapište termíny, ve kterých pojedeme na Březejc příští rok, a čekejte na únorový Zpravodaj, ve kterém vyjdou bližší informace společně s přihláškou na pobyt.

Březejc 2020:

  • 1. termín bude od 2. 8. do 8. 8. 2020
  • 2. termín bude od 9. 8. do 15. 8. 2020.

Foto a video galerie

Kristýna Náhlíková