Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz
  • rekondicni pobyty big 11fe8f5d
    NAŠE SLUŽBY

    Rekondiční pobyty

    Týden plný dobrodružství, zábavy a cvičení v krásné přírodě

Rekondiční pobyty organizujeme každý rok pro naše klienty a jejich rodiny v některém z bezbariérových středisek. Zahrnuje sportovní a společenské aktivity, vzdělávací workshopy a poradenství.

Program je určený jak pro klienty, kteří rozhýbou tělo a vypilují soběstačnost, tak pro pečující osoby, jež se účastní skupinového cvičení, poradenství, nácviků přesunů a relaxace. Navíc je připravena zábava i pro jejich děti – hry, rukodělné dílničky a jiná dobrodružství včetně opékání špekáčků za tonů kytary. Cílem pobytu je ukázat, že i lidé s handicapem mohou společně s rodinou cestovat bez omezení.

Rekondiční pobyt Bohuslavice 2024

Malebné okolí Telče jsme si již vzali za své a vy se tak již potřetí můžete těšit na letní rekondiční pobyt v prostorách Hospodářského dvora Bohuslavice. Pobyt letos uskutečníme uprostřed letních prázdnin v termínu od soboty 27. 7. 2024 do pátku 2. 8. 2024.

V zázemí nás opět bude čekat pěkné bezbariérové ubytování, společenská místnost, restaurace, jízdárna, minizoo, gril, minipivovar či palírna. Nepochybně se vydáme i do okolí Bohuslavic, které nabízí historické město Telč nebo Novou Říši s krásným klášterem premonstrátů. Pro pravidelné rehabilitace bude i nadále sloužit jedna z budov areálu, které během letních měsíců zajišťují příjemné cvičení navzdory vysokým venkovním teplotám.

Cena: 7.500 Kč/dospělý, 5.500 Kč dítě do 10 let, děti do 3 let zdarma bez nároku na stravu a postel.


Akčně poznávací pobyt Janské Lázně 2024

V poměrně krátké historii akčně poznávacích pobytů ParaCENTRA Fenix se letos stane poprvé, že bychom vyrazili do míst, která jsme již jednou navštívili. Účastníci minulého ročníku jistě nebudou namítat, že v okolí Krkonoš je stále co objevovat. Naším útočištěm, ze kterého budeme podnikat výlety, budou opět malebné Jánské Lázně. V kalendáři si nezapomeňte zaškrtnout předposlední srpnový týden.

V termínu od 18. 8. do 24. 8. 2024 se ubytujeme ve více než dostatečných prostorách Střední školy Olgy Havlové v Jánských Lázních. Celé ubytování je kompletně bezbariérové (včetně sociálního zařízení). Pobyt však doporučujeme akčnějším duším, jelikož areál i samotné Jánské Lázně jsou v kopcovitém terénu. Výlety v okolí Krkonoš pak nebudou mnohdy jiné. Doporučujeme proto s sebou přibalit terénní přídavné kolečko a sportovního ducha. V zařízení nás bude čekat polopenze, jelikož přes den budeme na výletech. Letos si pak v zázemí opět užijeme vnitřního bazénu.

Co nás vlastně čeká?

Jak bylo řečeno, v ubytování se budeme moci věnovat plavání v perfektním krytém bazénu (bezbariérový vstup, různá hloubka), stolnímu tenisu nebo opékání u táboráku. Ve společenských místnostech na nás čeká večerní program.

Z výletů do okolí se nabízí již prověřené: Stezka Krkonoše (korunami stromů), Černá hora ve výšce 1250 metrů nad mořem s bezbariérovou lanovkou, pro vozíčkáře perfektně rovinatá ZOO ve Dvoře Králové, asfaltová lesní stezka v okolí Harrachova. Dále se nabízí Ještěd, Babiččino údolí, Trutnov a další. Meze se ničemu nekladou. Opět se domluvíme na místě, kam by se nám líbilo vyrazit. Tou největší jistotou však zůstává odpočinek v kavárničkách, které lemují centrum Jánských Lázní. Taková Kavárna Kolonáda je po dni plném výletů k nezaplacení.

Cena: 5.700 Kč/dospělý, 4.000 Kč dítě do 12 let, děti do 4 let zdarma bez nároku na stravu a postel

Ozvěte se

kristyna nahlikova bb333db9

Mgr. Kristýna Náhlíková

koordinátor fyzioterapie, ergoterapie a sociální rehabilitace

(+420) 739 646 395
nahlikova@pcfenix.cz


fenix czechmade banner b3bea5bb