Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Oslavte s námi dvě dekády Fenixu na těchto akcích!

akce 20 let web cover 0c10eb03
Publikováno:
1. 2. 2024
fenix czechmade banner b3bea5bb

Od roku 2004 pomáháme lidem s poškozením míchy, to nemůžeme přejít jen narozeninovým dortem a jedním protančeným večerem. Dvacet pomyslných svíček bychom s vámi chtěli sfouknout na každé významné události, která nás letos čeká. Tak zápisník a tužku do ruky, ať vám neuteče ani jedna ze šesti akcí!

Ples pro Fenix (20. 4. 2024)

Společenská událost

Už v druhé polovině dubna nás čeká pátý Ples pro Fenix. Letošní narozeninový ročník rozzáří hvězdy StarDance, herečka Darija Pavlovičová a tanečník Dominik Vodička. Přijďte si užít unikátní večer plný zábavy, kvalitní muziky, skvělého jídla, a především radosti z toho, že tu jsme a můžeme společně pomáhat. Již podruhé se sejdeme v krásných prostorách hotelu Marriott v Brně.

www.plesprofenix.cz

Roztoč to! (16. 5. 2024)

Osvětová akce

Květnové počasí je jako stvořené k osvětové akci Roztoč to! v rozkvetlém Björnsonově sadu. Náš tým ve složení fyzioterapeutů, ergoterapeutů, instruktorů soběstačnosti a našich klientů, bude v parku přednášet žákům a studentům o tom, jaký je život na vozíku, ale také jak předcházet úrazům.

Roztoč kola pro Fenix (15. 6. – 29. 6. 2024)

Charitativní závod

V červnu nezastavujeme a na charitativním závodě roztáčíme dál kola, mechanické vozíky, elektrické vozíky, brusle, nebo koloběžky. Závodit můžete sami i ve skupině. Startovné opět pomůže lidem s hendikepem. Nenechte si ujít slavnostní hromadný start akce Roztoč kola pro Fenix!

www.roztockola.cz

Knoflík spojuje (1. 8. – 30. 9. 2024)

Osvětová sbírka

Knoflík spojuje je projekt ParaCENTRA Fenix oslovující veřejnost u příležitosti Mezinárodního dne poranění míchy 5. září. Lidé tak mají možnost podpořit činnost ParaCENTRA Fenix zakoupením charitativního Knoflíku nebo zasláním dárcovské SMS a současně se dozvědět o životě osob s poraněním míchy – „Být vozíčkářem znamená víc než jen sedět na vozíku!“. Samotná sbírka trvá dva měsíce. Veřejnost tak může knoflík na podporu lidem s postižením zakoupit v prodejnách a institucích našich partnerů.

www.roztacime.cz/knoflik-spojuje

The Curling Stones (6. 11. 2024)

Benefiční turnaj pro firmy

Snaží se být vaše firma společensky odpovědná a záleží jí na světě kolem nás? Chcete si s kolegy užít výborný sportovně rekreační den? Chcete se seznámit s profesionály z jiných oborů? Pokud jste si kladně odpověděli na všechny otázky, tak už pomalu sestavujte! Zapojte se do benefičního curlingového turnaje The Curling Stones! Stačí sestavit tým a  můžete reprezentovat vaši společnost. Pobavíte se, protáhnete těla, poznáte nové lidi a navíc podpoříte služby ParaCENTRA Fenix. Staňte se hvězdami rockového benefičního nebe pro moravské vozíčkáře!

Dražba pro Fenix (21. 11. 2024)

Benefiční dražba obrazů

S myšlenkou uskutečnit charitativní dražbu dětských obrazů přišel poprvé pan Tomáš Zezula, jednatel z Aukčního domu Zezula. Jeho myšlenky a vize se podařilo uskutečnit hned na počátku roku 2020 a dnes se Dražba pro Fenix koná pravidelně každý rok.

www.drazbaprofenix.cz