Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Rekondiční pobyt na Březejci 2020 opět na výbornou

Publikováno:
30. 8. 2020
fenix czechmade banner b3bea5bb

Letos jsme takřka do poslední chvíle nevěděli, zda se Rekondiční pobyt na Březejci opravdu uskuteční a za jakých podmínek. Pár dní před naším odjezdem se totiž koronavirová situace na Vysočině zhoršila, proto vyhlásili pro celou Vysočinu povinnost nošení roušek a další omezení pro všechna zdravotní a sociální zařízení. Naštěstí se i za těchto podmínek pobyt uskutečnil a opět bylo o co stát.

V prvním týdnu nám počasí nejdříve ukázalo svoji deštivou stránku, ale jak se říká, vše má svá pro a proti. Díky tomu jsme se věnovali spoustě indoorovým aktivitám, hráli jsme hry, tančili v rytmu diska, díky Pavlovi Ježovi, který s sebou vzal přenosný stolní curling, jsme dokonce měli turnaj. Ač se ohniště změnilo díky několikadenním dešťům v rybník, díky ochotě nového údržbáře centra Březejc, jsme každoroční táborák nevynechali a za zvuku kytary Aleše Antese jsme se řádně nacpali špekáčků.

V druhém týdnu, kterému říkáme tzv. rodinný, jelikož dětí tam bylo jako smetí, jsme díky krásnému počasí směřovali velkou část aktivit do terénu. Udělali jsme si krásný výlet na kolech, vozících s přídavnými kolečky a takřka vším, na čem se dalo jet, asi 5 km do jedné hospody, kde se zastavil čas. K oddychu rodičů jsme připravili pro děti senzační karneval, se spoustou her zakončených vodní bitvou. Pravidelná rehabilitace se přesunula také do bazénu, trénovali se nácviky soběstačnosti a především si účastníci pobytu předávali cenné zkušenosti mezi sebou. Matěj Skalník ze společnosti Ergotep nám přijel představit projekt Raeda, včetně speciálního vozíku, který vyvíjí.

Musím vyzdvihnout výkon Tomáše Falouta, kterému se podařilo vyhrát všechny soutěže, ať už individuálně nebo se svým týmem. Jak všichni známe ,“Falina“ to určitě ani on sám nečekal.

Romča s Lenkou měly připravená opět krásná tvoření, s Jarkem se trénovala střelba ze vzduchovek, jezdilo se na čtyřkolce, terapeuti i asistenti opět odvedli skvělý kus odborné práce. Dle slov účastníků byl pobyt skvělým zážitkem, který byl opravdu nabitý aktivitami od rána do noci.
A z čeho mám největší radost já? Především z toho, že se nám podařilo do našeho ,,březejcového kolektivu,, začlenit spoustu nováčků, kteří získali cenné zkušenosti a dle jejich slov jsou vděční, že se mohli stát novými členy naší Fenixové rodiny.

Tohoto 14 denního dobrodružství se zúčastnilo celkem 30 vozíčkářů, 19 dospělých doprovodů a 15 dětí. S námi zaměstnanci suma sumárum 77 osob.

Děkuji všem spolubojovníkům za krásné zážitky a v příštím roce na dalším rekondičním pobytu se na vás těší Kristýna Náhlíková.