Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Nové události v ergoterapii

Publikováno:
26. 11. 2019
ergoterapie 2019

V rámci ergoterapie jste se v letošním roce mohli potkat s Nikol Kothánkovou, Romčou Bližňákovou a Terkou Škobránkovou. Nikol se s námi rozloučila koncem září exkluzivním zážitkem – uspořádala výlet k úchvatnému italskému jezeru Lago di Garda. A rozloučení s další ergoterapeutkou nás čeká už teď v prosinci. Na Mikulášském setkání se s námi bude loučit i Terka, která se chystá na mateřskou dovolenou. Výživové poradenství bude tedy dočasně mimo provoz, poradenství správného sedu ve vozíku bude částečně pokračovat.

V ParaCENTRU Fenix se od ledna příštího roku budete v rámci ergoterapie potkávat už jen s Romčou. Vzhledem k takto omezenému provozu budou ergoterapii využívat pouze ti klienti, kteří ji přednostně potřebují. Děláme vše proto, abychom provoz ergoterapie zajistili, a věříme, že se nám brzy podaří sehnat do týmu někoho, s kým budete opět moci pracovat na zlepšení soběstačnosti. Intenzivně na tom pracujeme a prosíme vás tímto o trpělivost a pochopení.

I přes tyto změny pro vás máme dobré zprávy! V rámci poradenství správného sedu ve vozíku vám ráda pomůže či poradí nebo provede vyšetření sedu včetně pressure mappingu naše fyzioterapeutka Lucia Hlaváčová. Na tuto činnost bude mít sice jen omezený prostor (vzhledem k jejím dalším pracovním povinnostem), ale v případě vašeho zájmu a potřeb se vám bude po předchozí domluvě ráda věnovat. Lucka se navíc při práci na spinální jednotce ve FN Brno věnovala také nácvikům soběstačnosti, proto vám i při fyzioterapii může pomoci s některými praktickými dovednostmi.

A ještě jedna skvělá novinka! V rámci ergoterapie se vám velice brzy otevře možnost využít poradenství z oblasti sexuality. Tedy téma velice zajímavé a nesmírně důležité. Jsme si totiž vědomi toho, že ani tato oblast by neměla být v životě vozíčkáře opomíjena. Vždyť se jedná o jednu ze základních fyziologických potřeb každého člověka! A proto vám nabízíme i tuto vysoce specifickou službu, kterou má na starosti naše ergoterapeutka Romča Bližňáková. Toto téma ji zaujalo a oslovilo natolik, že už rok intenzivně studuje a sbírá informace i zkušenosti, aby vám mohla být v této problematice nápomocná. Po novém roce se dozvíte bližší informace, ale už nyní můžete Romču kdykoliv kontaktovat a na cokoliv se jí zeptat.

Ergoterapie sice zažívá změny v podobě určitého omezení, ale my se s tím popereme a určitě to nebude trvat dlouho a služba opět poběží na 100 %.

Závěrem tedy přeji zejména ergoterapii, ať má svým klientům stále co nabídnout a ať se brzy vrátí ve své plné síle zpět! A všem kolegům, klientům, rodinným příslušníkům a vůbec všem přátelům a příznivcům Fenixu pohodovou předvánoční atmosféru, příjemně strávený advent a krásné prožití vánočních svátků s těmi nejbližšími.

Tereza Škobránková