Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

, ,

Akčně poznávací týden 2023 byl ve znamení příjemného překvapení

akcne poznavaci tyden jasnke lazne 2023 cover 997470c0
Publikováno:
30. 8. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Letos je to dva roky, co jsme v ParaCENTRU Fenix zavedli k tradičním letním rekondičním pobytům také týden akčně poznávací. Po Třemošné u Plzně a Lutové na Třeboňsku bylo letos hledání vhodného ubytování už poněkud náročnější, jelikož ubytovat v české kotlině až patnáct vozíčkářů s doprovodem za přívětivou cenu, není vždy úplně jednoduché. Naší třetí destinací se nakonec staly Krkonoše.

Týden od 14. 8. do 20. 8. jsme strávili na internátním ubytování Obchodní akademie, odborné školy a praktické školy Olgy Havlové, Jánské Lázně. V prostorách školy jsme nalezli vše, co jsme potřebovali: bezbariérové pokoje, výbornou jídelnu, společenské místnosti, možnost rozdělání táborového ohně, tělocvičnu, a dokonce krytý bazén s bezbariérovým přístupem. Takové zázemí nám perfektně sloužilo k podnikání výletů do okolí.

Svaly jsme si pořádně protáhlii při výjezdu stezky v korunách stromů přímo v Jánských Lázních. Kde jsme naopak síly ušetřili, byla také nedaleká kabinová lanovka, jejíž milý personál nám pomohl k cestě na Černou horu ve výšce 1250 metrů nad mořem. Přímo v centru Jánských Lázní jsme neváhali využít místních kaváren. Příjemné chvíle jsme strávili zejména v prostorách krásné kolonády.

Je nutno zmínit, že úpatí Krkonoš a celé Jánské Lázně jsou v kopcovitém terénu. Neodmyslitelnou výbavou pro naše výpravy i menší vyjížďky proto byla přídavná kolečka s elektropohonem. Pro další zážitky do vzdálenějších míst jsme vyráželi auty. Navštívili jsme třeba pro vozíčkáře perfektně rovinatou ZOO ve Dvoře Králové. Nemohli jsme vynechat přírodní krásy Krkonošského národního parku, a proto jsme využili asfaltovou lesní stezku v okolí Harrachova.

Jak už to tak na akčně poznávacím pobytu bývá, nedržíme se vždy striktně pohromadě, ale prozkoumáváme i ve skupinkách. Někdo se tedy vydal na Ještěd, jiní do Trutnova, mnozí zavzpomínali na povinnou četbu v Babiččině údolí.

Děkujeme personálu obchodní akademie za vstřícnost a perfektní služby. Ubytování a okolí Jánských Lázní pro nás bylo příjemným překvapením. Vážíme si podpory Nadace Jedličkova ústavu, která nám akci pomohla zajistit finančně. Děkujeme také všem účastníkům letošního pobytu. Moc nás to s vámi bavilo. Už teď se těšíme na další ročník!