Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Akčně poznávací týden s Fenixem v Třemošné u Plzně

Publikováno:
1. 8. 2021

Klienti ParaCENTRA Fenix se v předposledním červencovém týdnu zúčastnili premiérového Akčně poznávacího pobytu v Třemošné u Plzně. Po dlouhém a složitém provozu Fenixu v covidovém období, tak měli letos možnost vycestovat nejen na klasický rekondiční pobyt na Březejci, ale také zúčastnit se výletů v kraji plzeňského ležáku.

Skupina Feničanů našla svůj dočasný domov v krásně zařízené budově Sdružení občanů EXODUS v Třemošné necelých dvacet minut jízdy od Plzně. Hned po příjezdu se nás ujali místní pracovníci, kteří nám pomohli vytvořit si vlastní keramický hrníček a nazdobit svíčku. Také v dalších dnech pokračovala naše brněnská skupinka v rukodělných aktivitách. Zdobily se lžíce za pomoci modelovací hmoty, tvořily se balíčky s aromatickou koupelovou solí, nebo se kreslilo na plátěné batohové pytlíky.

Akční a poznávací výlet nebyl jen o tvoření, které jsme si velmi užívali. Na začátku týdne jsme se v menší skupince vydali prohlédnout nedaleký zámek Kozel. Krásu prostor historického sídla jsme náležitě ocenili a dojem nám nezkazila ani poněkud krkolomná cesta do kopce. Jak už to tak bývá, zrovna když se k zámku na kopci vydají vozíčkáři, je jeho příjezdová cesta na pár hodin neprůjezdná. My jsme se však se situací poprali na jedničku a ani jeden vozman nepřišel o majestátní výhled, který Kozel nabízí.

V dalších dnech jsme se vydali třeba na všemi očekávanou exkurzi do plzeňského pivovaru Pilsner Urquell. Jednoznačně největším zážitkem byla ochutnávka plzeňského ležáku ve sklepě pivovaru přímo vedle dubových sudů, ze kterých byl načepován. Sbírku našich zážitků rozšířila také návštěva ZOO, DinoParku, Muzea loutek nebo odpoledne strávené hraním bowlingu. Na samotném sídle EXODU však také nebyla nouze o zábavu. Vedle již zmíněného tvoření jsme se věnovali hraní deskových her, soutěžení v kvízech a opékání špekáčků při táboráku. Ten kdo byl znaven náročností akcí se však mohl jen oddávat konverzaci v přátelské atmosféře, kterou si Fenix neopomene nikdy přibalit.

My všichni: klienti, rodinní příslušníci a zaměstnanci Fenixu jsme si pobyt velmi užili a těšíme se na další dobrodružný týden i v dalších letech.

Závěrem patří velké poděkování lidem ze Sdružení občanů EXODUS, kteří se o nás po celou dobu pěkně starali a byli se vším nápomocni. Těšíme se na další spolupráci.

Jan Navrátil