Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

ANKETA: Proč se stát členem zapsaného spolku ParaCENTRUM Fenix?

proc se stat clenem anketa 0a0650b5
Publikováno:
31. 7. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Fenix vedle svých služeb jako je fyzioterapie, ergoterapie, osobní asistence, sociální rehabilitace, nebo bezbariérová přeprava představuje pro mnoho klientů také neformální komunitní prostor, kde si předávají své zkušenosti, rady, sdílejí radosti i strasti života na vozíku. Pakliže by některý z klientů, jejich rodinných příslušníků, nebo podporovatelů chtěl k formování naší organizace aktivně přispět na úrovni oficiální, není pro něj lepší cesty než se stát členem zapsaného spolku ParaCENTRUM Fenix.

Členové se scházejí na schůzi zpravidla jednou za rok. Volí radu spolku, nebo revizní komisi. Poplatek za členství činí sto korun. Za těchto několik „povinností“ člověk získá bližší pohled na směřování organizace. Bude také tím, kdo organizaci, se kterou je jeho každodenní život provázán, aktivně podporuje. V neposlední řadě každý nový člen zvýší vyjednávací pozici ParaCENTRA Fenix ve vztahu k nejrůznějším organizacím a institucím.

Budeme moc rádi, když do toho půjdete s námi. Nezapomeňte si také přečíst, co si o tom myslí současní členové.

Blanka Cabalková

Když jsem začala navštěvovat Fenix, tak mi lidé kolem něj velmi pomohli. Členkou jsme se stala, protože jsem cítila potřebu organizaci něco vrátit formou aktivní podpory a pomoci. Členové mají možnost přímo ovlivňovat směřování organizace, která je pro nás všechny tolik důležitá. Myslím si, že pro Fenix jako takový je důležité opřít se o co největší členskou základnu.

Zdeněk Šafář

Když chci využívat všechny super služby organizace, povětšinou zdarma nebo za nízký obnos peněz, tak je za mne žádoucí být členem. Velkou členskou základnu vnímám jako nesmírně důležitou pro prestiž Fenixu, možnost získávání sponzorů a hlavně existenci. Organizace bez členů podle mě není organizace, ale jen nějaká parta lidí, co si na organizaci hraje. Být členem by měla být samozřejmost pro někoho, kdo chce pravidelně využívat služby.

Petra Pavlíková

Být členem rodiny Fenix má pro mě velký pocitový význam, a když k tomu přidám tu možnost mít přehled o tom co rada PCF vykonala a jaké mají plány a vize do budoucna, není za mě nad čím váhat. A to jsem vlastně zapomněla zmínit to, že díky členství ve Fenixu mám možnost i já sama budoucnost organizace ovlivnit. Když navíc vezmu v úvahu i to, že může aktivní, silná a početná členská základna připomínkovat zásadní sociální záležitosti a přispět i ke změně zákonů, je to za mě důvodů víc než dost.

Anna Xaverová

Protože mám možnost aktivně se podílet na určitých činnostech organizace. Krom toho je bezvadné se potkávat s lidmi, kteří mají společný cíl.

Pokud byste chtěli podpořit ParaCENTRUM FENIX tím, že se stanete členem spolku, neváhejte se obracet na Kristýnu Náhlíkovovu (nahlikova@pcfenix.cz) nebo na Blanku Cabalkovou (cabalkova@pcfenix.cz).

Děkujeme, že do toho jdete s námi!