Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Dovolená v bezbariérovém kempu Buňkov

Publikováno:
12. 10. 2017
fenix czechmade banner b3bea5bb

Když jsem se na jaře dozvěděla, že Penzion U parku ve Velkých Losinách se prodal a pan majitel mi zrušil letní termín na bezbariérovou dovolenou, nevěřila jsem, že se mi podaří najít stejně vhodné místo.
Naštěstí jsem se zapovídala s kamarádem, který je také na vozíku a ten mi poradil Autokemp Buňkov u Přelouče. Vzpomněla jsem si, jak vypadaly kempy před pár lety a moc jsem nevěřila tomu, že by to teď mohlo být tak odlišné. Když jsem se ale podívala na jejich webové stránky, byla jsem mile překvapena a pro jistotu jsem si hned zarezervovala termín.

Když jsme konečně o prázdninách dorazili na místo a ubytovali se v bezbariérovém apartmánu, šli jsme si prohlédnout kemp. Hned od našeho apartmánu, který tvořil jeden z osmi stejně bezbariérových, vedl chodník ze zámkové dlažby směrem k rybníku. Na něj navazovala dřevěná lávka, po které se dalo sjet na pláž a dále pokračovat opět po chodníku až k vodě. Pláž tvořil udržovaný trávník. Přístup do vody byl pozvolný, písčitý, až dále se písek proměnil v bahýnko. Do vody si bylo možné na recepci kempu zapůjčit „mloka“ (vozík do vody). My jsme ale pokračovali dále v prohlídce a navštívili místní restauraci se zahrádkou. Zde si bylo možné každý den vybrat na oběd ze dvou až tří „hotovek“ nebo si vybrat nějakou minutku z jídelního lístku. Večer už byl v nabídce jen utopenec a párky, ale spíše z důvodu, že jsme si vybrali poslední srpnový týden a kemp byl minimálně obsazen, takže se v restauraci pomalu připravovali na konec sezóny.

Nám to ale nevadilo. Udělali jsme si výlet do místního obchodu (asi 400 m od kempu), nakoupili základní potraviny a v menší kuchyňce, která byla součástí apartmánu, jsme si mohli cokoliv připravit.

Apartmán byl prostorný, standardně se třemi lůžky, ale je možné si za příplatek objednat i přistýlku, která nijak neomezuje. U kuchyňského koutku je stůl, ale stejně možné je i stolování venku před apartmánem pod stříškou, kde se nachází plastový stolek se židlemi. Bezbariérový záchod a sprcha jsou součástí apartmánu. Samozřejmostí jsou madla a umyvadlo se sklopným zrcadlem.

V blízkém okolí je několik míst, která stojí za zhlédnutí. My jsme například navštívili hřebčín v Kladrubech a lázně Bohdaneč.

Simona Kolaříková