Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

,

Čtyři roky čekání na čtvrtý Ples pro Fenix vyvrcholily zdařilým večerem

ples pro fenix 2023 reportaz web 4c125205
Publikováno:
3. 5. 2023
fenix czechmade banner b3bea5bb

Je sobotní večer 22. dubna a první hosté už dorazili k brněnskému hotelu Courtyard by Mariott, aby se zúčastnili letošního Plesu pro Fenix. Lidé přicházejí, přijíždějí na vozíku, mladík v dobře padnoucím obleku dokonce přibíhá. Ve všech usměvavých tvářích je zřetelné očekávání. Není divu, na čtvrtý ročník benefičního Plesu pro Fenix čekali příznačně dlouhé čtyři roky. Nyní, po letech opatření proti koronaviru, je plesová zábava konečně za dveřmi.

Sotva se lidé usazují ke svým stolům, už u nich stojí dobrovolníci s kouzelným kloboukem, ze kterého si hosté vybírají své lístky do tomboly. „Ty jo, devět lístků a osm výher,“ zní od jednoho stolu. „Ukaž. Dvě výhry ze čtyř, to není špatné!“ je slyšet od dalšího.

LOL party kapela zrovna dokončila úvodní set písní a vše je připraveno ke slovu ředitele ParaCENTRA Fenix Michala Odstrčila. „Jsem rád, že jsme se tu společně po několika odkladech kvůli covidu konečně sešli. Velký dík patří hlavně našim partnerům, díky kterým veškerý výtěžek ze vstupného půjde na provoz služeb ParaCENTRA Fenix. Moc děkujeme,“ říká Odstrčil a předává mikrofon zpět do rukou moderátorky plesu a také Free Rádia Kristýny Kolibové.

Zábava pokračuje v plném proudu. Parket je plný nadšených tanečníků. Že jsme na Plesu pro Fenix, je více než jasné, úklidová služba hotelu bude mít zítra co dělat, aby smyla stopy po vzorku pneumatik neohrožených vozmenek a vozmenů, kteří předvádí perfektní taneční kreace. Skupinky hostů v evidentně dobré náladě lze vidět u rautu, který nabízí mnoho nejrůznějších lahůdek až do pozdních hodin.

O půlnoci zahraje kapela poslední set písní a vše je připraveno pro afterparty DJ Maikla. Mnozí se loučí s příslibem, že se už těší na další ročník. Někteří zůstávají na parketu a chtějí si dlouho očekávaný ples vychutnat až do rána. Ještě pár hodin před svítáním je vidět trousící se skupinky lidí do přivolaných aut taxislužby. Po několikahodinovém veselí je umístění tolika výher z tomboly do automobilu pro leckoho rébus téměř neřešitelný. Poslední dveře se nakonec přece jen zaklapnou. Je to jasné, Ples pro Fenix se povedl.

ParaCENTRUM Fenix děkuje všem partnerům, zaměstnancům, dobrovolníkům a přátelům, bez kterých by tento jedinečný večer byl jen těžko uskutečnitelný.

Fotografie: Ondřej Myšák, Vladimír Jalč