Podpůrci doba

PoradenstvíPodpůrci doba
Michaela asked 2 years ago

Dobrý den . Mám dotaz , v roce 2016 jsem nastoupila na nemocenskou, z důvodu těhotenství, Jelikož jsme dělala v prostředí , které bylo rizikové. Bohužel mi vypršela podpůrci doba. Nyní jsem na rodičovské do března. Chci se zeptat, pokud bych teď byla těhotná, jak by to bylo s podpůrci Dobou? Někdo mi říkal, že podpůrci doba se obnovuje po nějakém čase. Jinak mam smlouvu na dobu neurčitou, ale do práce už se v březnu vracet nechci . Předem děkuji za odpověď přeji hezký den s pozdravem Michaela
 

1 Answers
zeManek624 Staff answered 2 years ago

Dobrý den Michaelo,
děkujeme za dotaz, avšak hned v úvodu Vás musím upozornit, že naše služba – odborné sociální poradenství je určena osobám se zdravotním postižením. Poskytujeme poradenství v záležitostech, jako jsou např. dávky pro osoby se zdravotním postižením, invalidní důchody apod.
Ve Vašem dotazu píšete o podpůrčí době, nejsem si jistá, v jakém kontextu ji zmiňujete. Pokud myslíte podpůrčí dobu ve vztahu k nemocenské, tak podpůrčí doba trvá nejdéle 380 kalendářních dnů ode dne vzniku dočasné pracovní neschopnosti. Pro nárok na čerpání další plné podpůrčí doby je třeba odpracovat alespoň 190 kalendářních dní.
Pro zodpovězení Vašich dalších otázek bych Vám doporučila kontaktovat příslušnou správu sociálního zabezpečení v místě Vašeho bydliště (kontakty na jednotlivé okresní správy naleznete zde: http://www.cssz.cz/web/cz/kontakty).
S pozdravem
Bc. Lenka Šouláková
Sociální pracovnice