Skip to main content
   (+420) 733 589 567
   info@pcfenix.cz

Fyzioterapie ve Fenixu neusíná na vavřínech

Publikováno:
26. 11. 2019
fenix czechmade banner b3bea5bb

Terapeutický úsek v roce 2019 zaznamenal několik změn. V prvé řadě se tým kmenových fyzioterapeutů rozrostl o dvě nové posily: čerstvou absolventku magisterského studia, plnou ideálů Svaťku Slabotínskou a jednu ze stálic našeho brigádnického týmu, slovenskou strelu Luciu Hlaváčovou. Na podzim se pak k brigádníkům přidaly další čtyři nové tváře, které svou chutí do práce a nápady okamžitě zapadly do kolektivu. V současné době tedy náš tým tvoří třináct fyzioterapeutů a jedna ergoterapeutka.

Vedle cvičení se naši terapeuti věnují také výzkumné činnosti. Josef Srnec, Tereza Škobránková, Veronika Málková, Kristýna Martincová, Romana Bližňáková a Nikol Kothánková reprezentovali ParaCENTRUM Fenix na konferencích po celé republice, z nichž pro nás nejvýznamnější byla XI. odborná konference a setkání spinálních jednotek v Praze.

Ergoterapeutickému úseku se povedlo získat akreditaci na kurz Přesunů a manipulace s imobilní osobou, což je považováno za velký úspěch. Z vybavení nám díky finanční podpoře sponzorů přibyl přístroj na elektroterapii BTL 4000 a biolampa Lumina, díky kterým můžeme poskytovat našim klientům služby na ještě lepší úrovni. Současně se nám podařilo uzavřít smlouvy téměř se všemi zdravotními pojišťovnami.

Další významná změna se udála na pozici koordinátora cvičení. Tuto funkci po dlouhých letech převzala po Jarkovi Náhlíkovi, jeho manželka Kristýna Náhlíková. Tímto bychom chtěli Jarkovi moc poděkovat za jeho vstřícnost a srdce, které do plánování cvičení vždycky dával a snažil se všem vyjít maximálně vstříc. Na celý tým jsem právem hrdá a doufám, že rok 2020 bude pro nás minimálně stejně úspěšný, jako byl rok letošní.

Mgr. Veronika Málková